Hoci ešte ani nebol predstavený a nikto ho oficiálne nevidel, my už dnes vieme aspoň veľmi približne povedať, čo bude pravdepodobne ten najväčší kameň úrazu budúcej vlajkovej lode spoločnosti Apple, ktorá by mala zase priniesť najväčšie zisky z pomedzi celého portfólia produktov. Reč je samozrejme o iPhone 8, ten prinesie množstvo fantastických technológií, na ktoré sa už teraz samozrejme tešíme. Jeho kameň úrazu bude paradoxne najväčšia novinka!

Displej

Vo všetkom je nejaký háčik a všetko dobré má aj svoje negatíva, na ktoré ale množstvo ľudí príde až potom, ako bude neskoro. Dnes sa pozrieme na displej iPhonu 8, ktorý sa má nachádzať na celej prednej strane, obsahovať má samozrejme technológiu 3D Touch, vďaka ktorej bude reagovať na tlak od nášho prsta. Všetko bude fungovať na princípe OLED panelu, ktorý dodá spoločnosť Samsung. Práve táto firma, ktorá je síce asi najväčším konkurentom spomedzi high-end zariadení musela investovať nemalé peniaze už len do toho, aby zvládla vyrobiť obrovské kvantum displejov. Aj tak ale nestíha a výroba sa stále predražuje. Ďalšou vecou už je samotný dizajn displeja a jeho výrezy, ktoré môžu byť na výrobu komplikované.

- Reklama -

Pridajme k tomu senzory a neznámu techniku upevnenia displeja a zistíme, že iPhone 8 bude pravdepodobne na výrobu najdrahší práve kvôli tomuto komponentu. Prečo je to ale kameň úrazu? To je vlastne jednoduché. Ako iste vieš, displeje na telefónoch radi praskajú a iPhone 8 nebude výnimkou. Nevieme síce, akú technológiu použije na krycie sklo ale sme si istí, že nejeden používateľ bude sklamaný po tom, ako si po nepríjemnej nehode a kontakte napríklad s chodníkom nájde na celom panely pavučinu. Horšie to však bude v servise, kde výmena môže stáť viac ako 300 eur. Nerobíme si srandu, už dnes približne toľko stojí výmena na iPhone 7 Plus, ktorý má ale predsa len o čosi jednoduchší displej.

Uvidíme, ako to bude vyzerať pri prvých testoch odolnosti ale dopredu všetkým budúcim majiteľom odporúčame aby si zaobstarali nejaké kvalitné ochranné temperované sklo, ktoré reálne dokáže absorbovať náraz a celý displej ochrániť. Druhou samozrejmosťou by mal byť obal, najlepšie gumený!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone 8

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.