Čas plynie strašne rýchlo. Za tie roky, odkedy bol predstavený prvý iPhone (2007), sa stihlo predstaviť ďalších 15 nových modelov. Áno, číslica 15 už je naozaj seriózna aj keď tu zapadajú zariadenia ako napríklad 5C a iPhone SE, ktoré technicky nie sú nové, len inovované a reinkarnované staršie zariadenia. To je ale teraz jedno. Pozri si najväčší test rýchlosti všetkých doterajších iPhonov na jednom videu spolu snami!

Test

V prvom rade by sme radi začali tým, že prvý iPhone bol predstavený ešte v roku 2007 Stevom Jobsom a počas 9 nasledujúcich rokov sa spoločnosti Apple v podstate podarilo ovládnuť celý mobilný priemysel. Áno, v tej dobe bolo veľa veľkých hráčov ako napríklad Nokia, ktorí patrili na trón, čo sa telefonovania týka, Apple bol vo svete stále považovaný ako počítačová firma, ktorá predáva aj svoje MP3 prehrávače, iPody. Inými slovami, iPhone v tej dobe prišiel ako blesk z čistého neba a aj keď ani zďaleka neponúkal všetko to, čo súčasný model, na tú dobu bol neuveriteľný.

- Reklama -

Malo to aj svoje pre aj proti. Výkonnostne určite nestrácal, bol to skutočne brutálny stroj, no strácal trošíčku čo sa ceny týka. Všetky smartfóny boli v tej dobe lacnejšie, ale Apple malo jednu výhodu, iPhone bol najlepší a ľudia pochopili, že ak chcú skutočnú kvalitu, musia tých $500 zaplatiť. Zrazu sa všetko zmenilo a keď ľudia vo veľkom začali nakupovať iPhone (ktorý bol len tak mimochodom zo začiatku aj veľmi ťažko dostupný, a kým zákazníci v USA ho mali prakticky okamžite, Európania a zvyšok sveta musel poriadne dlho čakať), ostatní výrobcovia sa rozhodli zmeniť svoju stratégiu.

Napríklad taký Samsung sa behom niekoľkých rokov po predstavení prvého iPhonu totálne zmenil, zmenil aj svoju stratégiu a v jeho šľapajách išli aj ostatné spoločnosti. Apple jednoducho ukázalo smer a tí, čo sa chytili a začali predstavovať podobné produkty, jednoducho urobili dobre. Tí čo sa nechytili, ako napríklad niekdajší gigant Nokia, nedopadli najlepšie, ale to už je iný príbeh. Chceme len dodať, že aj keď sa ten iPhone za posledných 9 rokov tak zásadne zlepšil, stále si aj po tak dlhej dobe dokázal udržať svoje charakteristické črty, ovládanie a vlastne všetko.

Dnes je doslova zázrak pozerať sa na to, ako Apple dokázalo zmeniť svet počítačov, neskôr svet, v ktorom ľudia počúvali hudbu, no a nakoniec svet, v ktorom ľudia komunikujú pomocou svojich smartfónov. Uvidíme, ako sa Applu podarí zmeniť v najbližšej dobe svet pozerania sa na čas, Apple Watch Series 2 majú celkom veľký potenciál. My z redakcie samozrejme držíme palce a dúfame, že si firma udrží svoj momentálne úspešne rozbehnutý biznis. Aj keď nás sem tam sklame, stále ju milujeme, to je proste Apple!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.