Je rok 2015 a svet sa posunul za posledných 10-15 rokov neuveriteľným tempom vpred. Kým pred pár rokmi sme považovali rozlíšenie Full HD za naozaj pokrokové, dnes tu máme 4K a pomaly ale isto sa objavujú aj rozlíšenia ako 8K. Nový iPhone ponúka natáčanie videa práve v 4K a to sa rozhodli využiť filmári s Ryot.org. Na novinku natočili celý dokument!

Video

Ako najlepšie preveriť kvality fotoaparátu a videa nového iPhonu? Je to jednoduché. Treba natočiť nejaké video. Ale prečo nenatočiť už rovno celý film? Predsalen, video je také “suché”. Chalani z Ryot.org zobrali preto tri úplne nové iPhony 6S Plus, ktoré ponúkajú natáčanie videa v 4K, optickú stabilizáciu videa či ďalšie režimy, ktoré pri tvorbe filmu o Haiti natočili. Dokumentárny film je len krátky, veď za tie tri dni by ani nemohol byť dlhší. Aj krátka doba však stačí na to, aby si si urobil obraz o tom, ako dokonalo dokáže zachytiť obraz najväčšia Cupertinská novinka. Akonáhle sa k nej dostaneme aj my, môžeš očakávať veľmi podobné projekty 🙂

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.