Už pomerne dlho sa v “kuloároch” šepká o tom, že spoločnosť Apple predstaví aj 4″ iPhone, ktorý bude úrčený buď pre tých, ktorí jednoducho nie sú ochotní vyhodiť za telefón 700€ alebo pre tých, ktorým v ruke lepšie pasuje menšie zariadenie. Presne na to tu bude 5SE, začína v tom byť ale trošíčku zmätok!

iPhone 5SE

Tak ako teda? Prednedávnom sme vydali informáciu o tom, že spoločnosť Apple predstaví 4″ iPhone s názvom 5e. S touto informáciou sme ale neboli ani my úplne stotožnení, nakoľko naša redakcia nepredpokladá, že by bolo najlepšie zakomponovať do názvu iPhonu číslicu 5, ktorá sa prvýkrát objavila ešte v roku 2012.

- Reklama -

Mohlo by to vyzerať tak, že by bol tento iPhone už od výroby odsúdený na neúspech, nakoľko by ľudia chceli, aby to bolo zariadenie s číslicou 6 poprípade 7. Dnes ale na svetlo sveta vyšla informácia, že iPhone so 4″ displejom prinesie názov 5SE. To nám popravde ešte viac skomplikovalo situáciu.

Toto zariadenie by malo disponovať dizajnom iPhonu 5S, ale z prednej strany by mohlo priniesť zaoblené hrany. Toto uvádza spomínaný zdroj a ani s týmto nejako nesúhlasíme. Nebolo by náhodou trošku divné, keby bol iPhone z jednej strany hranatý a z druhej strany pekne zaoblený? No nech už to bude akokoľvek, tipovať dizajn si určite netrúfneme.

Čo sa týka HW, zdroj priniesol pomerne reálne informácie. Telefón by mal poväčšine vychádzať z modelu iPhone 6, čiže by mal dostať napríklad rovnaký fotočip. “Pod kapotou” ale nebude pracovať procesor Apple A8 ale novší A9 z iPhonu 6S. Ten bude spolupracovať s koprocesorom Apple M8 z iPhonu 6. Začína sa to aj tebe trošíčku pliesť? To nevadí, telefón by mal prinášať rozmery iPhonu 5, preto ten komplikovaný názov 5SE.

Malo by ísť teda o taký mix toho najlepšieho, čo za posledné roky Apple predstavilo, no zároveň bude zariadenie odstrihnuté od nových technológií ako napríklad 3D Touch či 12mpx fotoaparát, kvôli čomu sa ale určite svet nezrúti. Jeho cenovku si na teraz netrúfame určiť, no odhadujeme ju niekde medzi 500-600€ za základný 16GB model. Na trhu by sa mal objaviť niekedy do 2 mesiacov. Nech už bude vyzerať akokoľvek, správa o tom, že Apple predstaví novú generáciu 4″ modelu začína byť plne reálna!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here