Pokiaľ si porovnáme iPhone a jeho konkurenciu, môžeme pozorovať zaujímavý jav. Zariadenie od spoločnosti Apple si výrazne lepšie drží cenu, než akýkoľvek iný smartfón s Androidom. Je to preto, lebo tieto zariadenia pracujú prvotriedne aj roky po uvedení na trh. Veď operačný systém iOS 16 funguje v roku 2023 aj na iPhone X (dostupný od 309 €), ktorý bol predstavený v roku 2017. Stále ide teda o plnohodnotné zariadenie.

No a presne tu sa dostávame k otázke, či sa ešte oplatí kupovať úplne nové zariadenie staršej generácie, keď ho môžeš mať v TOP stave s 24 mesačnou zárukou ako repasované za oveľa výhodnejšie peniaze. To, že už bolo používané, no neskôr skontrolované a vyčistené veľakrát ani nezistíš.

- Reklama -

Na Ecophone nájdeš napríklad obľúbený iPhone 12 mini so 64 GB pamäťou v stave „Ako nový“ už za 489 €. Len pre porovnanie, toto isté ale nové zariadenie štartuje na konkurenčných e-shopoch na sume cca 600 až 650 €. Jediný rozdiel bude v tom, že na iPhone 12 mini od Ecophone môžeš nájsť zanedbateľné známky používania, s ktorými sa ale tak či onak po pár dňoch, nanajvýš týždňoch stretneš aj na novom kúsku.

Zdroj: Unsplash / Onur Binay (úprava redakcie)

Obrovským benefitom je okrem 24 mesačnej záruky, ktorú mnohé konkurenčné firmy zaoberajúce sa predajom repasovaných zariadení neponúkajú, aj to, že predajca ti pribalí nabíjací adaptér grátis.

Samotné Apple ho prestalo ponúkať ku svojim zariadeniam od roku 2020. Ak si teda zákazník zaobstará úplne nový iPhone, toto príslušenstvo si musí dokúpiť samostatne.

Nákup bez starostí a s dopravou ZADARMO

iPhone XS Max
Zdroj: Unsplash / Sebastian Bednarek

Pochopiteľne, nákup repasovaného iPhonu môže v niektorých ľuďoch vyvolávať pocit neistoty. Predsa len nikdy nevieš, či s takýmto zariadením budeš spokojný, keď si ho ani nedržal v ruke. Ecophone je ale na to pripravený a ponúka maximálny proklientský prístup.

Či už si objednáš iPhone SE z roku 2016 za 159 € alebo oveľa drahší iPhone 12 Pro Max za 849 €, v oboch prípadoch pre teba bude platiť doprava úplne ZADARMO a možnosť vrátania tovaru do 14 dní od zakúpenia, pokiaľ s ním nebudeš spokojný. Inými slovami, pri nákupe na Ecophone vôbec nič neriskuješ a ako dopĺňa predajca, počet reklamácií je v jeho prípade minimálny. Potrpí si totiž na kvalite predávaných produktov.

iPhone 11, 11 Pro a XS
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

No a dôkaz, že ide o skutočne spoľahlivého predajcu je aj 4,8 hviezdičkové, respektíve 97 % transparentné hodnotenie na portáli Heureka.sk, ktoré si môže prečítať každý.

Starej batérie sa nemusíš báť

iPhone 12 a iPhone 12 Pro
Zdroj: Unsplash / Ameen Almayuf

To čo sa nám na Ecophone páči je, aký prístup má táto firma k zákazníkom. Pokiaľ si totiž na tomto e-shope kúpiš repasovaný iPhone, vždy máš istotu, že bude mať aspoň 80 % alebo ďaleko vyššie zdravie batérie.

A ak by si chcel telefón so 100 % zdravím, za malý príplatok si pri kúpe môžeš nechať vymeniť akumulátor za úplne nový a originálny kus. Ide o výbornú službu.

iPhone so 100 % zdravám batérie
Zdroj: Unsplash / N.Tho.Duc (úprava redakcie)

Len pre ilustráciu, ak si vyberieš iPhone XS za 339 € a priplatíš ďalších 60 € za novú batériu, dokopy zaplatíš presne 399 € za zariadenie vo výbornom stave, ktoré ti bude slúžiť niekoľko dlhých rokov a nebude sa rýchlo vybíjať.

Za rovnakú alebo dokonca ďaleko vyššiu sumu dnes kúpiš napríklad aj úplne nový iPhone SE (na Ecophone dostupný od 239 €) z roku 2020, ktorý nemá ani OLED displej.

Na Ecophone nájdeš iPhone za skvelú cenu

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / David Grandmougin

Tak ako zvyčajne, aj dnes sme vybrali na Ecophone produkty, ktoré majú perfektnú cenu a zoženieš ich v rôznych farbách, pamäťových variantoch a taktiež stave. Okrem iPhonov u tohto predajcu nájdeš aj obľúbené slúchadlá AirPods či inteligentné hodinky Apple Watch. Tak neváhaj a vyber si taký telefón, ktorý ti bude vyhovovať:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJINZERCIA
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.