Nenainštalovali ste si iOS 14.4.1? Rýchlo to zmeňte!

Pokiaľ máte iPhone a potrpíte si na bezpečnosť, majte sa na pozore. Spoločnosť Apple ešte v pondelok vydala nenápadnú aktualizáciu iOS 14.4.1, ktorá na prvý pohľad neprináša nič nové. Apple pri nej uvádza len opravu chýb zabezpečenia avšak nikde nie je konkretizované, o čo presne sa jedná.

Firma si ku tejto príležitosti pripravila samostatnú internetovú stránku, kde sa celému problému venuje do hĺbky. Za rýchlym vydaním drobnej aktualizácie stojí prehliadač Safari, ktorý trpel závažným bezpečnostným zlyhaním.

- Reklama -

Pokiaľ by ho zneužil šikovný hacker, ľahko by mohol vytvoriť škodlivý webový obsah, ktorý by viedol ku spusteniu ľubovoľného kódu na vašom iPhone. To je z hľadiska bezpečnosti obrovským rizikom, čo prezrádza aj promptná reakcia zo strany technologického giganta.

Samotný problém bol považovaný za tak urgentný, že aktualizácia nebola testovaná vývojármi a ani verejnými testermi, čím sa dostala mimo klasický proces zverejňovania updatov. Akonáhle si bol interný tím v Cupertine istý, že je všetko v poriadku, iOS 14.4.1 bol vypustený bez výnimky pre všetkých.

Pokiaľ sa teda chcete vyhnúť problémom a nechcete riskovať ochranu súkromia cez nedokonalosť vo WebKite, s novou aktualizáciou určite neváhajte. Tak isto by ste si mali nainštalovať aj iPadOS 14.4.1, watchOS 7.3.2 a macOS Big Sur 11.2.3, ktoré s iOS 14.4.1 priamo súvisia.

Na záver nám napíšte do komentára, či ste si po update všimli nejaké zmeny v rámci správania sa zariadenia. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Ja som už volal pred mesiacom ak nie pred dvoma , že na safari mi vyskakuje stránka nejakým spamom a to na tejto stránke , keď kliknem na nejaký článok otvori sa nová stránke kde mi svieti vyhrali ste mobil a ohňostroj kntomi. tvrdili že to je normálne odkaz na stránke môže byt rôzny. Čudujem sa že takúto informácií mi dali nakoľko som iPhone resetoval do továrenských nastaveni a stáleho to robi. Asi sa vrátim na android , lebo odkedy prešli na iOS 14 je to horšie

  2. Ja som už volal pred mesiacom ak nie pred dvoma , že na safari mi vyskakuje stránka nejakým spamom a to na tejto stránke , keď kliknem na nejaký článok otvori sa nová stránke kde mi svieti vyhrali ste mobil a ohňostroj kntomi. tvrdili že to je normálne odkaz na stránke môže byt rôzny. Čudujem sa že takúto informácií mi dali nakoľko som iPhone resetoval do továrenských nastaveni a stáleho to robi. Asi sa vrátim na android , lebo odkedy prešli na iOS 14 je to horšie .

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here