Nový Jablkový smartfón vo verzií Plus má naozaj enormné rozmery, čo môže jednoznačne potvrdiť aj my nakoľko ho už dva týždne vlastníme. Dnes sme však narazili na test približne rovnako veľkého smartfónu, ktorý má však ešte väčší displej ako iPhone 6 Plus! Nehovoríme o samozrejme o žiadnom inom zariadení ako o Nexuse 6. Pozrite si porovnanie týchto dvoch vlajkových lodí!

Google Nexus 6

Nový Nexus 6 je naozaj obrovským zariadením, dokonca ešte väčším ako iPhone 6 Plus a to už je čo povedať. Ponúka neskutočný takmer 5,96″ displej, čím sa zaraďuje už skôr medzi tie najväčšie phablety. Displej využíva technológiu AMOLED a jeho rozlíšenie je 2560×1440, čím sa dostáva až na 493ppi. V útrobách zariadenia pracuje štvrojadrový procesor Snapdragon 805, ktorý dokopy ponúka až 2,7GHz. Okrem toho nájdeme v tomto smartfóne napríklad operačný pamäť s veľkosťou 3GB a grafický čip Adreno 420. O výdrž sa postará dosť veľká batéria, ktorej kapacita je až 3220mAh!

nexus2cee_n6lf3

iPhone 6 Plus

Nový iPhone 6 Plus nám ponúka retina displej o veľkosti 5,5″, ktorý disponuje Full HD rozlíšením a teda 1920×1080, ktoré dosahuje hodnoty 401ppi, čo je rovnako veľmi slušná hodnota. V iPhone nájdeme na prvý pohľad omnoho slabšie HW. Procesor je totiž len dvojjadrový a pracuje na frekvencií 1,4GHz. Ďalším faktom, v ktorom je iPhone výrazne slabší je pamäť RAM. Nájdeme v ňom totiž len 1GB. Grafický čip v novom iPhone označujeme ako PowerVr GX6450 a ponúka naozaj vynikajúci výkon! O výdrž sa postará batéria s výdržou 2915mAh. iPhone 6 Plus je síce na papieri výrazne slabší no nenechajte sa zmýliť. Za úspechom tohto smartfónu je vynikajúca optimalizácia medzi softvérom a hardvérom.

Víťaza tohto testu samozrejme nemôže určiť, nakoľko sme nový Nexus ešte nedržali v rukách. Preto je to na vás milí čítatelia, aby ste vybrali objektívneho výhercu. Dokázali by ste si kúpiť iPhone aj keď je papierovo omnoho slabší, ako konkurencia? 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.