Dnes sme sa rozhodli “zaútočiť” na tému, ktorá už možno nie je úplne aktuálna, ale ide o celkom dobrý príklad mierneho strachu z nepoznaného. MInulý rok, tesne pred predstavením iPhonu 7 a 7 Plus, sme už v podstate vedeli, že neprinesie 3,5mm audio jack. Naše obavy sa potvrdili 7. septembra na prezentácií, ktorá bola ale špičková a riešenie na problém “nemám jack” sa našlo hneď v troch možných spôsoboch. Buď v jednoduchej redukcií, ktorá je súčasťou balenia každého iPhonu, slúchadlách s Lightning koncovkou, ktoré tu nájdeme tiež alebo v bezdrôtových slúchadlách AirPods, ktoré Apple predstavil po boku zariadenia, no treba si ich zakúpiť za $179. Dnes po pol roku ale vieme, že to zas taká tragédia nebola a Jack chýba málokomu.

Bez Jacka

Niekomu to môže pripadať ako paródia na film Titanic, ktorý v roku 1997 vypredával všetky kinosály, ale my myslíme trošku iného Jacka. Myslíme toho, ktorý tu snami 9 rokov bol a 9 rokov sme ho používali na počúvanie hudby. Apple ale povedalo stop.

- Reklama -

Tento spôsob počúvania hudby už pravdepodobne nepovažovalo za najnovší, a tak ho nahradilo bezdrôtovým, ktorý ale používateľov stojí ešte o $179 viac. Riešenie je teda v redukcii alebo špeciálnych slúchadlách. Tak či onak, ľudia si zvykli a o Jacku sa už vôbec nehovorí.

Pred predstavením iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus sa nehovorilo o ničom inom, ako práve o absencii dôležitého komponentu. Po predstavení pár dní existovala istá vlna “hejtu”, ktorá sa ale spájala aj s problémom, ktoré mal v tom čase Samsung so svojim modelom Note 7, no a potom všetci náhle stíchli. Čo sa stalo?

Naučili sme sa používať veci iným spôsobom. Netvrdím, že mi to uľahčilo život. V aute musím mať vždy redukciu a na to aby som počúval hudbu zase baterku, lebo naraz to nejde. Okrem iného mi vadí aj to, že Lightning EarPods sa nedajú použiť v Macu, takže musím nosiť dvoje slúchadlá.

V zásade však nie je s Jackom ani jeden problém a nikomu už nechýba. Ak sa aj niekto nájde, tak je to možno percento, ktoré si proste ešte stále nevie zvyknúť na zmenu ovládania, respektíve používania. Týmto článkom sme ale chceli demonštrovať to, že sa možno netreba báť každej jednej zmeny, ktorú Apple chystá.

Netvrdíme, že toto bolo zvládnuté najlepšie. Redukcia ani tie “nové” EarPods v balení nie sú zase pokrokové riešenie, mali tu byť Bluetooth AirPods a hneď by boli všetci spokojnejší. Na druhú stranu sa ale pre mňa nič nezmenilo a telefón používam bez obmedzení rovnako ako doteraz. Mám model 7 Plus, takže možno aj preto, keďže mám väčšiu batériu.

Nás zaujíma aj tvoj názor a používateľská skúsenosť. Vyjadri sa do komentárov na tému, ako si na tom ty a Jack! 🙂

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Mám iP7 4 měsíce a Jack mi určitě nechybí. Od začátku jsem si zvykl na to, že musím mít redukci hudbu poslouchám přes sluchátka každý den. Problém je možná tehdy když chci nabíjet a poslouchat zároveň a nechci s sebou tahat obrovskou redukci na sluchátka a jack.. Další věc možná, že redukce od Apple nemusí vydržet věčně a časem se třeba káblík ulomí. Pro toto opatření, jsem si koupil “náhradní” redukce za pár $ z ali ale problém byl ten, že tyto redukce zhorší kvalitu zvuku a také to, že pokud přes tuto redukci připojíte sluchátka tak trvá pár sekund než se jakoby spárují s telefonem a začne opravdu hrát hudba do sluchátek a ne z reproduktoru. Ale celkový názor mám takový, že pokud mám přetrpět absenci 3,5mm Jacku na úkor rychlosti a dalších parametrech telefonu nemám s tím problém. David

  2. Mozno preto ti nechyba, ze ho nepotrebujes. Ja mam SE a pouzivam mobil na pracu aj pocuvanie hudby/podcastov. Denne pouzivam sluchadla 7-10 hodin, kedze robim v rusnych priestoroch a casto cestujem. Kvoli skladnosti mam in ear sluchadla. Casto prehadzujem pripojeniem medzi macom a iphonom, napr. skype sharovanie obrazovky vs. telefonovanie. A neviem si predstavit ako by som fungoval bez jacka a na BT sluchadlach 😉

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here