Niekedy ti môže byť nepríjemné, ak si niekto číta správy či iné notifikácie určené tebe, na tvojom telefóne bez toho, aby ho mal odomknutý či akokoľvek sprístupnený. Deje sa to bežne a popravde, trošku nám to obmedzuje naše súkromie. Existuje ale riešenie a prinieslo ho Apple. Po novom už nikto iný okrem teba danú notifikáciu neprečíta. iPhone X prináša revolúciu!

Áno, vďaka Face ID

Face ID je technológia budúcnosti a je to skutočne vydarená revolúcia, s ktorou nemohol prísť nikto iný ako Apple. Nebude nám slúžiť ale iba na odomykanie zariadenia či platenie. Telefón ti bude pomocou Face ID aj zobrazovať notifikácie. Najprv ťa upozorní na to, že ti nejaké prišli a potom, ako sa na telefón pozrieš, mali by sa ti všetky postupne zobraziť. Uvidíme, ako to bude fungovať a je samozrejme možné, že služba bude spôsobovať problémy mnohým používateľom. Niekto je skrátka zvyknutý na to, že notifikácie prečíta napríklad aj vtedy keď je iPhone položený na stole a momentálne ho nesníma jeho predná kamera.

- Reklama -

V takomto prípade ale predpokladáme, že Apple dovolí celú novú funkciu aj úplne vypnúť. V praxi to teda znamená, že po tom ako príde notifikácia a ty sa naň pozrieš, urobíš prakticky to isté ako keby si do zariadenia fyzicky zadával heslo či svoj otlačok prsta. Ide o obrovský posun vpred aj v pohodlnosti používania, čo povieš?

iPhone X - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here