Určite poznáš režim Portrét, s ktorým prišiel iPhone 7 Plus ešte minulý rok. Perfektná funckia síce mala svoje chyby, ale pokiaľ všetko vyšlo podľa predpokladov, výsledok bol doslova parádny. Apple si uvedomilo, že portrét má svoje rezervy, a tak sa ich pokúsilo odstrániť. Navyše však pridala aj celkom novú funkciu Potrait Lightning, vďaka čomu sa dajú portéry ešte dodatočne editovať. Dnes sa môžeme pozrieť na tento režim vďaka novej reklame!

Portrét

Nová reklama, ktorú Apple vydalo na svojom YouTube nesie názov „Portraits of Her“ ukazuje Shannon Wise, zo skupiny The Shacks ako kráča po ulici a spieva pesničku z roku 2016 s názvom “The Strange Effect”. Popri tom sa ale jej tvár upravuje pomocou funkcie Portrait Mode, vďaka čomu dokáže nájsť to najlepšie svetlo, v ktorom portrét môže vyzerať dobre.

- Reklama -

Nová funkcia funguje vlastne veľmi sofistikovaným spôsobom a je dostupná len pre najnovšie modely, teda iPhone 8 Plus a iPhone X. Apple dokázalo vyvinúť špeciálny algoritmus, ktorý dokáže vypočítať to, ako naša tvár spolupracuje s okolitým svetlom a na základe toho ponúknuť čo najlepší výsledok.

Pri vývoji tejto technológie vraj Apple zavítalo do minulosti, respektíve histórie a naštudovalo si práce tých najlepších maliarov portrétov preto, aby zistilo ako osvetlenie fungovalo pri vizuálnom umení počas histórie. Výsledky výskumu následne aplikoval do novej funkcie, ktorú už dnes môžeš skúsiť na iPhone 8 Plus a o niečo vyše mesiaca zase na iPhone X!

https://youtu.be/sgbv5z59OUQ

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.