iPady ako zariadenia počas posledných rokov žiaľ trošíčku umierajú. Spôsobené to je tým, že o tento trh na svete klesá záujem a ľudia proste nechcú kupovať tablety. Potom sú tu samozrejme ešte aj iné faktory, ktoré tu zohrávajú hlavnú rolu a to sú staršie modely, ktoré sa predávajú lacnejšie. Apple pomaly prestáva ponúkať obľúbený iPad Air 2.

Obľúbený iPad Air 2

iPadov sa minulý rok predalo veľmi málo, o 3 milióny kusov menej ako rok predtým, čo je dosť výrazne číslo. Na druhú stranu ale neboli aktualizované, no a čo je ešte zaujímavejšie, vraj okolo 90% predajov patrilo práve predajom lacnejšieho iPadu Air 2. generácie či iPadu mini 4. generácie.

- Reklama -

Zariadenia síce boli predstavené v roku 2014 a nesú vylepšené HW iPhonu 6, no očividne to nikomu nevadí. Zariadenia s procesorom Apple A8X pomaly končia. V obchodch sa zhoršuje ich dostupnosť, a to nie len v jednom, ale vo všetkých. Obvykle to znamená iba jedno. Prídu nové!

Ako sme už písali, azda najväčším problémom iPadu bola práve jeho vysoká cena, ktorá mohla byť pre niekoho až neúnosná. Vedľa klasického iPadu sme preto našli aj starší model, ktorý sa dal kúpiť lacnejšie a ľuďom stačil. Čo budú ale ľudia kupovať, keď im bude vzatý aj tento lacnejší model?

Budú kupovať 9,7″ iPad s procesorom Apple A9, ktorý by mal byť súčasťou už onedlho predstavených jablkových tabletov. Nevieme síce, kedy má Apple naplánovaný svoj event, kde sa nám chystá stroje odhaliť, no vieme, že to možno bude už niekedy počas druhého štvrťroka 2017.

Uvidíme, čo Apple urobí s cenovkou. Hlavný dôvod, prečo ľudia kupujú alebo skôr kupovali iPad Air 2 bol ten, že jeho cena bola na veľmi prijateľnej úrovni. iPady Pro boli skrátka zatiaľ vždy veľmi predražené hračky, a to je fakt či sa ti to páči alebo nepáči.

Neočakávame samozrejme teraz, že nám Appe bude rozdávať za pár dolárov svoje zariadenia, no je možné, že ak chce zdvihnúť predaje, bude musieť prehodnotiť cenovú politiku svojho produktu. Čo sa týka malého iPadu mini 4. generácie, o nástupcovi sa zatiaľ žiaľ nehovorí nič.

iPad - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here