Už len niekoľko hodín nás delí od predstavenia najnovších Jablkových produktov, ktorými majú byť práve nové iPady mini a Air po boku s novým iMacom, ktorý ponúkne 27″ retina displej. Čo sa však nestane deň pred predstavením? Oba nové modely „iPad“ unikli na internet. A čo je ešte lepšie? Nikto nič neukradol, chybu urobilo samotné Apple!

Uniknuté príručky

Ten, kto mal niekedy problémy s nastavovaním nových Jablkových produktov určite vie, že Apple ponúka aj takzvané Internetové príručky, ktoré vám s nastavením pomôžu a zároveň vysvetlia, čo sa kde nachádza. Tieto príručky sú samozrejme každoročne aktualizované o najnovšiu verziu zariadenia. Výnimkou nebol ani tento rok, kedy pravdepodobne niekto posunul dátum updatu o jeden deň skôr a my môžme potvrdiť všetky špekulácie, ktoré sa za posledný rok nazbierali. V prvom rade bude označenie nových Jablkových tabletov, ako iPad Air 2 a iPad mini 3. Nebude sa konať teda žiadne skomolené „iPad mini s retina displejom 2.“ Síce unikli screenshoty len prednej a zadnej strany oboch tabletov, už z nej vieme vyčítať, čo je na nových iPadoch vlastne nové. No, a tu prichádza mierne sklamanie. Pokiaľ ste sa totiž tešili, že s príchodom nových generácií iPadov príde aj úplne nový dizajn, pravdepodobne vás sklameme. Tu sa totiž Apple držalo tradície, ktorú v roku 2012 založil iPad mini a dizajn sa nesie v jeho duchu. Hádam jediná vec, ktorá stojí za povšimnutie je Touch-ID senzor, ktorý však bol očakávaný ešte v minulej generácií.

660x473xiPad-Air-2-iPad-mini-3

Náhoda alebo cieľ

Aj napriek tomu, že patríme medzi milovníkov Jablkovej spoločnosti posledné úniky sa nám vôbec nepáčia. Nevieme síce prečo, asi na prieskum trhu vždy pred predstavením novinky unikne nejaká jej časť na internet. Bolo to tak pri iPhone 6, Apple Watch a rovnako tomu je aj teraz pri nových iPadoch. Dúfajme teda, že táto chyba vznikla čistou náhodou a nebolo cieľom Apple len zaujať média po celom svete. To totiž už nie je to staré Apple, ktoré sme poznali za doby Steva jobsa!

steve-jobs1

Prečítajte si tiež  iPad Air 3 príde počas tohto roka a dostane vraj 4K displej!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.