Jablková spoločnosť začala predávať nové iPhony pred niečo vyše mesiacom. Dnes už majú milióny spokojných používateľov. Všetko na oko dokonalé ale môže mať svoje problémy. Netreba z toho síce robiť žiadne „kauzy“ ale nové iPhony môžu mať problémy s bezdrôtovým nabíjaním. Pokiaľ ste sa s chybou stretli aj vy, nie je na vašej strane.

Nové iPhony môžu mať problémy s bezdrôtovým nabíjaním.

Bezdrôtové nabíjanie je technológia, od ktorej sa aj Apple dlhé roky stránilo. Nakoniec však poľavilo a s príchodom iPhonu X a iPhonu 8/8 Plus ju sprístupnilo používateľom. Koniec koncov, aj to je jeden z dôvodov, prečo majú nové modely sklenené zadné telo. Za iných okolností by teoreticky mohlo ostať aj hliníkové.

Bezdrôtové nabíjanie funguje tak ako všade inde. Vaše zariadenie položíte na Qi podložku a to sa vám začne nabíjať. Nemusí to byť ale samozrejmosť a na vine nie ste vy a ani podložka. Firma dodala pravdepodobne zlý softvér. Minimálne tak to uvádza renomovaný portál idropnews.com. Niektorí používatelia hlásia chyby, ktorá sa vyskytuje len pri tomto druhu nabíjania. Chyba sa samozrejme netýka všetkých zariadení. Ide len o niektoré nové modely iPhonu 11 ,11 Pro a 11 Pro Max.

Celá chyba sa prejavuje tak, že potom ako položíte vaše zariadenie na podložku, proces nabíjania sa nezačne. Navyše sa ale zariadenie začne dosť prehrievať. Podľa doterajších zistení tento problém nesúvisí so žiadnym konkrétnym modelom bezdrôtovej nabíjačky. Ďalšia vec je to, že rovnaké problémy postihujú zariadenia, na ktorých používatelia nosia ochranné púzdra tiež tie, na ktorých žiadne púzdro nie je. Fakt, ktorý sa prikláňa k tomu, že ide len o softvérovú záležitosť je v tomto prípade ten, že väčšina ľudí spozorovala problém až potom ako nainštalovala iOS 13.1. Nakoľko vieme, ako zle bol systém vyladený, dávalo by to logiku.

Nerobme z toho žiadnu kauzu

Z toho „malého“ problému netreba robiť žiadne kauzy. Postihuje predsa len dosť malé percento používateľov. Apple robí chyby a treba ich napraviť. Neznamená to ale, že každý iPhone má teraz problém s bezdrôtovým nabíjaním. My sme hneď po tom ako sme sa o chybe dozvedeli preverili všetky redakčné zariadenia. Na bezdrôtovej nabíjačke nemal problém ani iPhone 11 Pro ani iPhone 11 a dokonca ani modely X a XS. Všetky majú pri tom nainštalovanú najnovšiu verziu operačného systému iOS 13.1.3.

Náš názor je teda taký, že Apple už určite chybu eviduje a bude sa ju snažiť opraviť. Na bezdrôtové nabíjanie si už ľudia postupne zvykajú a chcú ho využívať. Preto by mali kompetentní konať čo možno najrýchlejšie. Pokiaľ ste podobné problémy spozorovali aj vy na vašom zariadení, kontaktujte nás do komentárov pod článkom alebo rovno na našu Facebook stránku. Budeme veľmi radi…

Prečítajte si tiež  Stiahnite si nádherné pozadie na váš iPhone, iPad alebo Mac
Nové iPhony môžu mať problémy s bezdrôtovým nabíjaním.
Nové iPhony môžu mať problémy s bezdrôtovým nabíjaním.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.