Téma vodeodolnosť a Apple je otvorená už nejaký ten piatok. Konkurencia už predsa len svoje smartfóny vyrába tak, aby dokázali splniť isté normy a mohli byť vodotesné. Apple však svoj nový iPhone opäť nezabezpečila proti vode. Teda aspoň sa o tom hovorí! iFixit totiž tvrdí niečo iné!

Tesnenie

Určite sa teraz pýtate ako môžme tvrdiť, že nový iPhone je vodotesný, keďže to nebolo samotnou Jablkovou spoločnosťou spomenuté na keynote ani jeden jediný raz. Podľa všetkého ani nie je, len sa v Coupertine rozhodli, že odolnosť proti vode posunú o level vyššie. O iFixit  je známe, že všetky Jablkové produkty rozoberie v deň začiatku predaja a prezradí nám, čo je v nich nové a čo naopak zdedili od predchodcu zo stránky hardware. Tento rok samozrejme nebol výnimkou a rukami iFixitu prešiel jeden zlatý iPhone 6 Plus. Zistili, že bude pravdepodobne omnoho lepšie odolávať vode, ako jeho predchodca. Apple totiž do všetkých tlačidiel pridal z vnútornej strany aj gumu. To, či je nový iPhone odolný voči vode, sa teda dozvieme až v najbližších dňoch. Je však možné, že vododtesnosť sa bude týkať len väčšej 5.5″ verzie, keďže  iFixit rozobral len tú!

704x528xiPhone-6-water-gasket
Tesnenie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.