Apple je v súčasnosti asi najsledovanejšou spoločnosťou sveta, pretože jej na internet unikli dve veľmi dôležité zariadenia prakticky behom jedného či dvoch dní. Reč je práve o dvoch najdôležitejších produktoch, ktoré v súčasnosti tvoria okolo 63% všetkých ziskov spoločnosti Apple. Áno je to iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktoré prídu oficiálne na trh už niekedy v septembri či októbri tohto roka. Pravda, je to ešte dosť času ale Apple musí byť na produkciu pripravený minimálne pol roka dopredu. Ide o hru Apple alebo médií?

Nové iPhony sú vonku takmer naraz? Náhoda, či dokonalo naplánovaná hra?

V dnešnom svete už nemôžeme úplne veriť ničomu a hoci sú najnovšie snímky iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, ktoré obleteli svet pomerne hodnoverné a podľa udalostí z minulosti aj skutočné, nemôžeme si byť istí, že unikli len tak náhodou. Lepšie povedané, nič nie je až taká náhoda, ako by si jeden myslel, a tak možno Apple potrebovalo tesne pred Keynote upútať na seba veľkú pozornosť.

- Reklama -

Ako môže upútať najhodnotnejšia firma na svete celosvetovú pozornosť na seba behom niekoľkých hodín? Vydarenou reklamou? Nie, to s prepáčením nikoho až tak nezaujme. Stačí ukázať nekvalitné snímky pripravovaných produktov a opäť sme na starom známom “odhaľovacom” kolotoči, ktorý sa bude tiahnuť až do septembrovej premiéry nových zariadení.

iPhone 7 - svetapple.sk
iPhone 7 – svetapple.sk

Povedzme si na rovinu, dizajn už mohol prasknúť niekedy v januári, ale čo by z toho Apple malo. V prípade iPhonu 6 sme ho poznali práve v spomínanom období a keďže išlo o veľkú zmenu, ľudia si za 9 mesiacov na smartfón zvykli. Teraz si ale už na nič zvykať nemusia a keďže je 21.marca Keynote, môžeme predpokladať, že tento únik mal za úlohu strhnúť na Apple väčšiu pozornosť, čo sa podarilo. Presne v tomto období sme totiž úniky očakávali.

Je teda možné, že vo všetkom tomto čo sa teraz deje má prsty aj samotné Apple, ktoré nejakým spôsobom zariadilo, aby sa fotky dostali na internet. Nie netvrdíme, že Apple priamo nafotilo fotky ale mohlo napríklad začať dodávať diely a dodávateľom posúvať rendery zariadenia a už len čakať kedy to celé praskne. Nech už je to teda akokoľvek, Apple je veľký hráč a podobné náhody možno nie sú až také náhody. Samozrejme, možno za to všetko môžu média ale my si myslíme niečo iné, aký je tvoj názor?

iPhone 7 Plus - svetapple.sk
iPhone 7 Plus – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.