Beta verzia iOS 9.3 je dostupná už v šiestej verzii a konečne prináša aspoň nejakú zmenu, ktorá poteší každého používateľa iOS, keďže sa týka vyššieho zabezpečenia služieb poskytovaných spoločnosťou Apple.

Dvojzložková autorizácia a iCloud

Hneď po úspešnej aktualizácii a zapnutí iPhonu prišla na rad veľmi známa úvodná obrazovka „Hello“, ktorá značí nové funkcie. Po posunutí obrazovky nasledovalo zadanie PIN kódu tvojej SIM karty a oznámenie o úspešnom dokončení aktualizácie.

Podľa textu na obrazovke bude proces aktualizácie dokončený ťuknutím na Pokračovať a vybraním Wi-Fi siete. Internetové pripojenie je dôležité a bez neho toto nastavenie môžeš dokončiť aj neskôr, preskočením tohto kroku.

Nasleduje nastavenie iCloudu zadaním hesla do tvojho účtu Apple ID a krátke info o tom, čo dvojzložková autorizácia obsahuje. Konkrétne ide o overenie identity účtu Apple ID pri prihlásení na novom zariadení, na ktorom ešte tvoje ID nebolo prihlásené.

Pre nastavenie tejto služby je potrebné zadať platné telefónne číslo, na ktoré bude zaslaná textová správa s číselným kódom alebo telefonickým hovorom a prostredníctvom tohto kódu bude overenie platné. My sme si vybrali možnosť zaslania textovej správy s overovacím kódom, ktorý sa automaticky vyplnil po prijatí správy.

Posledným krokom je aktualizácia nastavenia iCloud a iCloud Kľúčenky, ak ju používaš. Po ukončení sa ukáže nápis „Víta vás iPhone“ a následne svoj telefón môžeš používať normálne.

Táto nová funkcia, ktorú Apple spustil vlastne až taká novinka nie je, pretože napr. taká spoločnosť Google má podobný spôsob overovania prihlásení už dlhšiu dobu.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Air 15" približuje svoj dátum vydania. Kedy sa ho dočkáme?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -