Donedávna u nás možno neznámy web zameraný na gify od výmyslu sveta zažíva v poslednej dobe veľký boom. Čiastočne za to môže aj integrácia do najpopulárnejšieho spôsobu komunikácie na internete, Messenger od Facebooku. Čo si ľudia z Giphy pre nás najnovšie pripravili?

S novou Giphy klávesnicou máš všetky gify pod palcom

Určite aj ty v Messengeri obľubuješ posielanie nálepiek, teda pohyblivých obrázkov vyjadrujúcich emócie od výmyslu sveta, pomocou ktorých sú niekedy slová v konverzácii zbytočné. Potom prišli na rad aj ďalšie pohyblivé obrázky, avšak ako gify, ktoré sa tešia čoraz väčšej popularite.

- Reklama -

Tieto gify bolo možné donedávna pridávať do konverzácií cez rozšírenie v Messengeri, alebo kopírovaním ich webovej adresy, čo bolo zdĺhavé a dosť nepraktické na mobilnom telefóne. Na vzostupe sú teraz klávesnice, ktoré sú v App Store dostupné akoby ďalšie klávesnice Emoji.

Výnimkou najnovšie nie je ani Giphy, ktorý sprístupnil novú a bezplatnú klávesnicu, vďaka ktorej je nielen vkladanie, ale aj vyhľadávanie gifov jednoduchšie. Všetko čo potrebuješ k plnohodnotnému používaniu klávesnice s názvom Giphy Keys je samotná aplikácia, povolený plný prístup a pridanie klávesnice medzi ostatné aktívne. Nastavenia klávesníc nájdeš nasledovne: Nastavenia > Všeobecné > Klávesnice.

The app was not found in the store. 🙁

Môže ťa zaujímať
- Reklama -