Na včerajšej Keynote Apple s veľkou pompéznosťou predstavil nový iPad Air 2, taktiež veľmi veľa priestoru venoval aj novým iMacom. Dočkali sme sa aj predstavenia nového iPadu mini, ktorý sa však stal tak trochu sklamaním.

iPad mini 3: očakávania boli väčšie

Už pár dní pred Keynote po internete kolovali viac či menej potvrdené informácie o nadchádzajúcich iPadoch. V súvislosti s iPadom mini sa spomínala najmä aktualizácia procesoru na čip A8X tak, ako sa to udialo v iPade Air. Stalo sa ale niečo, čo nik nečakal.

- Reklama -

Apple na svojej konferencii venoval iPadu mini 3 len skutočne minimum času, počas ktorých oznámil, že na iPade mini pribudne Touch ID a zlatá farebná varianta. Nič viac. Kým aktualizácia iPad Air 2 priniesla obrovské množstvo technických aj softwarových noviniek, iPadu mini 3 sa neušlo prakticky nič. Nechceli sme tomu veriť, avšak Apple už zverejnil parametre nových produktov aj na svojej oficiálnej stránke, ktorá všetko potvrdila.

Ceny všetkých iPadov. Oplatí sa priplatiť 100§ za Touch ID?
Ceny všetkých iPadov. Oplatí sa priplatiť 100§ za Touch ID?

Čo je však ešte zvláštnejšie, Apple ponechal v ponuke aj 1. a 2. generáciu iPadu mini. V praxi to znamená, že ich cena poklesla na 299§ resp. 249§ zatiaľčo iPad mini 3 stojí 399§. Tu sa natíska otázka, či sa oplatí kúpiť iPad mini 3 o 100§ drahšie keď jediné vylepšenie, ktoré prináša je Touch ID?

Aj Apple vie občas nepríjemne prekvapiť tak dúfajme, že na tento krok mal naozaj pádny dôvod.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.