Stále dokola sa opakujúce správy o tom, že iPhone 6 Plus dokázali ohnúť holými rukami pomaly utíchajú a niektorí novinári sa rozhodli zistiť, aký tlak je vlastne potrebné vyvinúť na to, aby ste zariadenie dokázali ohnúť. Použili na to špeciálne prístroje, ktoré vystavovali iPhone postupne väčšej a väčšej záťaži, až kým sa nedostali na hodnotu 90 libier teda cca 40 kg!

Konečne poriadny test!

Konečne sa objavil niekto normálny, kto zobral celú situáciu do vlastných rúk a vytvoril test, ktorý môžme považovať za profesionálny. Už žiadne lámanie iPhonov v rukách! Pri tejto skúške boli nové iPhony postupne vystavované čo najväčšiemu tlaku a pri istej hodnote, kedy došlo k poškodeniu sa zaznamenal tlak. Na všetko samozrejme dozerali profesionáli, ktorí sa v tomto obore už nejaký ten piatok pohybujú!

iphone-6-1deformace-cr

Na iPhone 6 Plus-40 kg, na iPhone 6-31 kg!

Aj napriek tomu, že tomu na prvý pohľad nemusíte veriť, pravdou je, že väčší iPhone je odolnejší voči tlaku ako jeho menší braček. Veď vydrží o približne 9 kg viac! Dokazujú to práve tieto testy. netreba sa preto báť, že sa vám zariadenie kedykoľvek ohne vo vrecku!

iphone-6-plus-bend-test-video

Konkurencia

Okrem nových iPhonov boli tlaku vystavované aj smartfóny, ktoré konkurujú Jablkovej spoločnosti. Absolútnym víťazom testu sa stal Samsung Galaxy Note 4, ktorý vydrží tlak neuveriteľných 70 kg, čo je však pochopiteľné vzhľadom na to, že je celý vyrobený z plastu. Pod ním sa nachádza LG G3, ktoré je s hodnotou 60 kg na rovnakej priečke spolu s iPhonom 5. Pod týmito zariadeniami nájdeme iPhone 6 Plus a pod ním iPhone 6 spolu s LG One  M8. Tieto dve zariadenia dokážu odolávať tlaku úplne najhoršie zo všetkých ostatných testovaných! Nevadí, aj tak sa spolu s týmto testom hádam rozpustila obrovská mediálna bublina a taktiež vyvrátila fámy o tom, že zariadenia sa vám len tak ohnú vo vrecku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.