Apple počas minulého roka predstavilo klasicky dva iPady. Namiesto iPadu Air 3 predstavilo iPad Pro, jeho čas by mal teda prísť tento rok. Posledný týždeň sa na internete ukazujú rôzne informácie, ktoré nám o tomto zariadení hovoria čoraz viac. iPad Air 3 prinesie 4 reproduktory, LED blesk pre zadný fotoaparát a ďalšie novinky!

iPad Air 3

Už už sa zdalo, že Apple minulý rok zabudlo na iPad Air 3, no teraz to vyzerá, že to, čo neurobilo v septembri urobí začiatkom tohto roka. V najbližších mesiacoch by sme sa totiž mali tešiť na úplne nový iPad Air 3 generácie, ktorý neprinesie len nové vizuálne zmeny ale aj podstatné hardwerové vylepšenie.

Akoby to bolo včera, kedy Apple predstavilo iPad Air 2, ktorý osobne považujem za najepší tablet na svete a dnes sa ukazuje, že to, čo je dokonalé môže byť ešte lepšie. Tak začneme hneď zo začiatku. Minulý týždeň sa na internete objavil únik, ktorý ukazuje nákres zariadenia, pravdepodobne určený pre výrobcov príslušenstva.

iPad Air 3

Práve na tomto úniku máme možnosť vidieť štvoricu fotoaparátov na každej strane a pod šošovkou fotoaparátu LED diódu, ktorá by mala zvýšiť kvalitu fotiek aj za zhoršených svetelných podmienok či za tmy, poprípade môže poslúžiť rovnako prakticky ako pri iPhone, z ktorého sa minimálne v mojom prípade stal celkom slušný parťák pri ceste tmavým bytom na toaletu bez toho aby som musel rozsvietiť každú lampu na chodbe. Aj keď popravde, na tieto nočné výlety si radšej budem brávať skôr iPhone ako iPad, využitie môže mať aj inde.

Dnes sa objavil ďalší veľký únik a ten neukazuje to, ako by mohol vyzerať iPad na nákrese, ale ukazuje jeho uniknutý smart case. Tento je v čiernej farbe a v podstate nám potvrdzuje to, čo už dávno vieme. Blesk pod fotoaparátom a 4 reproduktory na každej strane, čo znamená, že si každý audiofil príde na svoje aj pri tomto zariadení.

Čo však ukazuje navyše je konektor na boku, ktorý poznáme len z väčšieho iPadu Pro. Práve tento konektor slúži na prepojenie klávesnice so zariadením. Žeby aj menší iPad priniesol jej podporu? Vyzerá to zaujímavo a uvidíme, čo nám naznačia ďalšie úniky, ale už dnes je s vysokou pravdepodobnosťou možné, že príde aj podpora Apple Pencil.

ipad_air_3_case_1

 

Okrem iného sa tu samozrejme dočkáme výkonnejšieho procesoru, ktorý by mal byť v tomto prípade Apple A9X a pracovať by mal spolu so 4GB pamäti RAM tak, ako v iPade Pro, čo znie naozaj fantasticky, ono to ale bude znieť ešte lepšie. Prečo? Je to jednoduché, tento iPad totiž neponúkne klasický 2K Retina displej, aký ponúka dnes ale ponúkne rovno 4K displej, takže zmiznú malé kocky, ktoré boli stále sem tam pozorovateľné pri starostlivom zaostrení okom. To, kedy nám Apple iPad Air 3 predstaví skutočne netušíme, no dúfame, že naň nebudeme príliš dlho čakať. Jeden sa totiž chystáme zaobstarať aj do našej redakcie! 🙂

ipad_air_3_case_2

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here