iPhone je v súčasnosti asi najsledovanejší produkt spoločnosti Apple. Delí nás už len skutočne zopár dní, možno týždňov od toho, kedy príde jeho celkom nová generácia na trh. Môžeme sa tešiť na niekoľko noviniek. Tie už všetci dobre poznáme ale opäť prišlo podozrenie, že nepôjde o iPhone 7 a iPhone 7 Plus ale len o iPhone 6SE a iPhone 6SE Plus. Tomuto moc neveríme, balenie tvrdí síce niečo iné ale predsa je tu veľké „ALE“.

iPhone 6SE

iPhone 6SE nám nedáva už len tak z pointy zmysel. Nový iPhone totižto nebude nástupcom modelu iPhone SE, ktorý tu nie je ani pol roka a oficiálne nebude ani vylepšenou verziou modelu 6S, malo by ísť o celkom novú generáciu aj keď dizajn bude veľmi podobný. Každopádne, ďalší iPhone by mal niesť nie len podľa nás ale aj podľa analytikov a výrobcov komponentov a dodávateľského reťazca, na svojom balení číslicu 7 a 7 Plus. Dnes sa síce objavilo pochybenie ale to zas nie je nič tragické, vždy môže ísť o fejk a v tomto prípade to platí dvojnásobne.

- Reklama -

Na internete sa dnes objavilo údajne balenie nového iPhonu. Biela papierová krabička vraj patrí zariadeniu, ktoré uvidíme už o pár dní a jeho predstavenie budú pozerať live milióny ľudí po celom svete, pretože všetci netrpezlivo čakáme na to, kedy Apple oficiálne predstaví nový iPhone. To by sa malo stať niekedy začiatkom septembra pričom sa do predaja dostane niekedy o pár mesiacov neskôr. Každopádne už dnes máme o tomto zariadení tak veľa informácií, že pred nami Apple asi nič veľké neutají. Dneska dokonca prišla informácia o tom, že iPhone možno predsa len prinesie názov 6SE ale my tomu príliš neveríme.

V prvom rad eide len o fotografie balenia. Na nich môžeme vidieť nápis iPhone 6SE ale popravde, ja ako priemerný „expert“ vo Photoshope viem povedať, že niečoho podobného je schopný aj amatér. Skopírovať nápis z jednej krabičky, prilepiť ho na druhú a trošíčku sa s tým pohrať nie je žiaden problém. Navyše sú tu ďalšie veci, na ktoré autor zabudol. Tak v prvom rade neodfotil vrchnú stranu krabice, tam zvyčajne býva obrázok zariadenia. Ak tam je taký istý obrázok ako na súčasných iPhonoch, je nám jasné, že asi niečo nebude v poriadku.

iPhone 6SE - svetapple.sk

Ďalší dôvod, prečo by sme na základe tohto úniku radšej nerobili predčasné závery je ten, že ide o 64 GB verziu iPhonu. Tá sa už ale zrejme nebude vyrábať. Apple by ju malo vylúčiť z výrobného programu. Nahradí ju 128 GB a vrchol bude po novom tvoriť 256 GB. Dôvod je taký, že Apple posunie aj základ. Nebudeme mať 16 GB iPhone ale 32 GB, to znamená viacej súborov, fotografií a podobne. Aby ale Apple zarobilo viacej a donútilo zákazníkov rozmýšľať spôsobom, „to už sa mi naozaj oplatí tá 128 GB“ verzia, musí ju ponúknuť. Logický teda odpadá existencia 64 GB iPhonu. Ten ale vidíme na fotkách, ide teda asi o najväčšie pochybenie toho, kto tento falošný únik pustil do éteru.

Ak by sme už vylúčili aj Photoshop, niečo podobné asi nie je problém ani vytlačiť, poskladať a na fotografiách prezentovať ako originálne balenie. Nechajme sa preto prekvapiť tým, čo nám naozaj predstaví Apple, tomuto úniku ale popravde moc neveríme, príde nám nedôveryhodný, čo si myslíš ty?

iPhone 6SE - svetapple.sk

iPhone 6SE - svetapple.sk
iPhone 6SE – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.