Spoločnosť Apple zažila počas minulého roka veľmi nepríjemnú aféru bendgate, počas ktorej používatelia po celom svete ohýbali na kameru svoje nové iPhony a poukazovali na to, že Apple by mohlo s nekvalitným hliníkom niečo robiť. Tento rok aj urobilo a iPhone 6S a iPhone 6S Plus sú vyrobené z omnoho pevnejšieho materiálu a to hliníku série 7000. Stačí to však na to, aby sa telefóny neohýbali?

iPhone 6S bend test

Apple sa rozhodlo ísť tou rozumnejšou cestou a priznať chybu pričom spevnilo samotné časti iPhonu 6S a iPhonu 6S hliníkom série 7000, ktorý sa používa najmä v letectve a preto ho nazývame aj letecký dural. Apple už tento materiál používa pri hodinkách Apple Watch v základnej edícii Sport. Teraz sa však dostáva aj do iPhonu, pretože jeho predošlá generácia bola až nepríjemne “pružná”.

- Reklama -

Hoci máme v redakcii 3 iPhone, z toho jeden je model 6 Plus a ani jeden sa neohol, ostatní dokázali, že na to, aby sa tak stalo netreba vyvíjať príliš veľkú silu. Práve preto, ako jedno z prvých videí muselo byť predsa video, ktoré poukazuje na ohybnosť nového iPhonu a na to, či Apple napravilo svoje chyby a ako sa ukazuje, napravilo. iPhone 6S Plus horko ťažko ohli dvaja ľudia a aj to len mierne. Apple sa podarilo upraviť pevnosť na výbornú a za to ho chválime!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here