Displeje v súčasných iPhonoch poznáme pod pojmom Retina, pričom ide viacmenej o klasické LCD displeje s vysokým rozlíšením a pomerne kvalitným rozlíšením. Na jednu stranu takýto displej určite postačuje väčšine, ale prečo nemať viac, keď to nie je až taký problém? Spoločnosť Apple už onedlho podpíše zmluvu so spoločnosťami Samsung a LG na dodávkach OLED displejov pre iPhone 8!

OLED už v iPhone 8

Práve iPhone 8, ktorý bude debutovať pravdepodobne niekedy v roku 2018, by mal podľa zdrojov priniesť OLED displej. Táto technológia už dlhé roky funguje v smartfónoch spoločností LG či Samsung, ktoré tieto displeje viacmenej aj vyrábajú. Apple s nimi už onedlho podpíše zmluvu, ktorá bude hovoriť práve o výrobe týchto displejov. Prečo sa to ale rieši teraz, keď na trhu nie je ani len iPhone 7? Je to jendoduché. Výroba niečoho takéhoto nie je vôbec jednoduchá a upraviť výrobné kapacity na to, aby obe spoločnosti stíhali dodať displeje pre najpredvídavejší smartfón na svete včas nie je vôbec lacné a zároveň je to aj pomerne časovo náročné.

- Reklama -

Navyše továrne musia obnovovať svoje technológie, ktoré sú po pár rokoch zastaralé a práve preto treba všetko dokonalo naplánovať ešte dopredu. No a pokiaľ si si myslel, že ide len o to, že všetky iPhony musia byť vyrobené včas, mýliš sa. Hlavný problém je v peniazoch. Rozšírenie kapacít a úprava+vylepšenie technológie má stáť pre obe spoločnosti viac ako 12,5 miliardy Amerických dolárov. Táto sumička je aj pre takýchto gigantov nezanedbateľná a tak sa na jej zaplatení bude logicky podieľať aj Apple, pre ktoré vznikne všetok ten rozruch. Zatiaľ o displejoch nič nevieme. Nevieme aká bude uhlopriečka či to, či sa Apple rozhodne ísť v šľapajách displejov so zaoblením. Čo však vieme je to, že Apple skutočne pracuje na OLED displeji pre iPhone 8 a my sa môžeme tešiť na podstatne kvalitnejšie vyobrazenie!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here