Určite si pamätáš na megaúspešnú kampaň “Shot on iPhone 6”, ktorú sme tu mali niekoľko rokov dozadu. Po prvýkrát prišla ešte v roku 2014, keď bol predstavený iPhone 6 a väčšia verzia 6 Plus. Táto reklamná kampaň dostala niekoľko ocenení, nakoľko autori neboli profesionálni fotografi najatí Applom, ale amatéri z celého sveta, ktorí sa tak mali šancu veľmi dobre zviditeľniť. Touto kampaňou sa dokonca inšpiroval aj Samsung vo svojej reklame “Captured on Galaxy S7”. Apple sa rozhodlo, že v úspešnom trende dobrých reklám na fotoaparáty bude pokračovať a rozhodlo sa predstaviť kampaň, ktorá nesie názov “One night with iPhone 7” (“Jedna noc s iPhonom 7”). O čo presne išlo?

“One Night on iPhone 7”

Nová reklamná kampaň “One Night on iPhone 7” nie je len taká hocijaká reklamná kampaň. Je totižto veľmi výnimočná. V prvom rade ide skôr o udalosť, ktorá prebehla ešte 5. novembra minulého roka, no až dnes sa ju rozhodlo Apple zverejniť. O čo teda ide? Spomínaného 5.11.2016 prebehla po celom svete akcia, počas ktorej boli na iPhony 7 vyfotené za zhoršených svetelných podmienok fotografie.

- Reklama -

Nájdeme tu napríklad arktické ľadové jaskyne, kluby v Johannesburgu či Indonézske sopky. Kampaň prezentuje predovšetkým to, čoho je nový fotoaparát v novom iPhone schopný a my musíme uznať, že oproti minulej generácii badáme výrazný pokrok.

Za slabého svetla vznikli fotografie konkrétne z 25 miest a my musíme povedať, že sa je na čo pozerať. Opäť tu firma prezentuje skôr “amatérskych” fotografov, alebo teda ľudí, ktorí vedia fotiť na iPhone, no nepracujú priamo pre Apple. Môžeme len hádať, či sa o niečo podobné opäť pokúsi aj Samsung či nebodaj iná konkurenčná firma.

Pokiaľ áno, aspoň sa na tom celom budeme môcť z chuti zasmiať. Čo si myslíš ty, ako fotí iPhone 7 v šere, dobre alebo zle? Svoje poznatky nám napíš do komentára. Viac o celej tejto akcii, ktorá sa odohrávala na celom svete sa dočítaš priamo na stránkach Apple kliknutím na tento odkaz.

Apple spustil novou kampaň "One Night on iPhone 7"

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here