Nie je žiadnym tajomstvom, že jedno z najočakávanejších vylepšení minuloročného iPhonu 12 mal byť displej s vyššou obnovovacou frekvenciou než mali predošlé modely. Napokon sa to žiaľ nestalo, pretože si Apple muselo vybrať medzi technológiou ProMotion alebo 5G. Všetci dobre vieme, že v Cupertine uprednostnili super-rýchle pripojenie a 120Hz displej zostal odložený na neskôr.

Ako uvádza nová výskumná poznámka od UBI Research (zdieľaná prostredníctvom portálu The Elec), spoločnosť Samsung bude patriť medzi hlavných dodávateľov LTPO displejov pre spoločnosť Apple, ktorých výroba sa začne v prvej polovici tohto roka. Dodávateľ pri tom plánuje zmeniť svoju súčasnú produkciu nízko-teplotných TFT OLED displejov z polykryštalického kremíka (LTPS) na novú technológiu LTPO v čase, keď ju Apple začlení do iPhonu 12S.

Jednou z hlavných výhod LTPO displejov je, že v porovnaní so štandardnými OLED panelmi spotrebujú menej energie a zároveň sa do nich dá implementovať vyššia obnovovacia frekvencia.

Len pre modely „Pro“

Výskumná poznámka konkretizuje, že technologický gigant bude novinku využívať len pri vyšších radách iPhonu 12S, čím pravdepodobne upozorňuje na modely „Pro“.

Štandardné LTPS TFT OLED obrazovky sa potom dostanú do iPhonu 12S mini a iPhonu 12S a poskytnú „len“ 60Hz tak ako dnes. O ich produkciu sa postará LG.

Na záver tohto článku sa hodí doplniť, že aj keď sa na nové displeje veľmi tešíme, v skutočnosti správa o ich príchode môže predznamenať aj isté negatíva pri používaní.

Ako iste viete, 120Hz Always-on displeje budú mať napriek prítomnosti technológie LTPO vyššiu celkovú spotrebu energie, čo bude negatívne vplývať na výdrž batérie. Ostáva teda na Apple, ako to celé vyrieši, respektíve optimalizuje.

Napíšte nám do komentára, či sa už na túto novinku tešíte, alebo pre vás nie je zaujímavá.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.