iPhone 7 je momentálne najnovšie a najlepšie zariadenie, aké Apple ponúka. Predstavené bolo ešte 7. septembra 2016 a ponúka naozaj všetko, čo má ponúkať smartfón v súčasnej dobe. Fantastický fotoaparát, extrémny výkon a vodeodolnosť sú len niektoré štandardy, ktoré model 7 priniesol a prinesú ich aj ďalšie iPhony. Tie ale ako vieme prichádzajú každý jeden rok, a tak je celkom na mieste začať sa pýtať, kedy príde ďalší model. Odpoveď na túto otázku poznáme a tiež vieme to, či sa oplatí zaobstarávať si ešte iPhone 7 alebo radšej počkať!

iPhone 7 (Plus)

Začneme samotným smartfónom. Ten je naozaj výborný. Sami ho máme v redakcií prakticky už vyše 4 mesiacov a nevieme si ho vynachváliť. Ja osobne vlastním najvyššiu verziu 7 Plus vo farbe Jet Black, takže okrem nádherného dizajnu mám k dispozícií aj fantastický fotoaparát. O tom, že fotí fantasticky niet pochýb. Ako každodenný používateľ vytváram fotografie, ktoré má vedia veľmi milo prekvapiť.

Ak má človek chuť a „umelecké“ oko, dokáže vytvoriť aj niečo viac ako len bežnú fotku a to s obyčajným smartfónom. Výborné sú tiež fotografie, ktoré sú vytvorené v režime „portrét“. Zaostrenie a následné rozostrenie pozadia je neuveriteľné a dokonale opisuje to, čoho sú naše zariadenia schopné v 21. storočí.

Holt, technológia sa od roku 2009, z ktorého bol môj prvý iPhone, značne posunula a ja som veľmi rád, že môžem byť pri tom. Ináč mi príde telefón celkom fajn. Páči sa mi napríklad rozsiahle zakomponovanie 3D Touch, cením tiež vodeodolnosť a fantastický displej, ktorý je evidentne lepší už na pohľad. Hoci som zo začiatku mierne nadával na Home Button, ktorý je v súčasnom modeli už len „softvérová“ záležitosť, dnes si riešenie tiež neviem vynachváliť.

Prečo? Nič nestláčam a nevzniká tam žiadna medzierka, ktorá bola na mojich predošlých iPhonoch veľmi často hostiteľom rôznych nečistôt. Apple to teda vymáklo na výbornu a veľmi sa mi to páči. Rovnako tak sa mi páči aj Jet Black varianta. Mám síce kryt, ale priehľadný, takže si viem dizajn kedykoľvek vychutnať.

Hoci sa na telefóne objavilo zopár malých škrabančekov, ako nám už aj testy ukázali, ak sa oň človek aspoň priemerne stará, nevyzerá to vôbec tak zle. Boli tu síce obavy, veď samotné Apple potvrdilo, že to nie je nič moc riešenie. Avšak obavy zmizli po 4 mesiacoch, kedy mám telefón v perfektnom stave. Rýchlosť systému je už klasicky na špičkovej úrovni.

Prečítajte si tiež  iOS 18 umožní posielať správy priamo cez satelit. Ako to bude na Slovensku?

Nutno ale podotknúť, že nedokážem oceniť úplne všetko. Posledné 4 iPhony som mal každý jeden rok najnovší model. Išiel som z generácie na generáciu, a tak možno viem teraz oceniť menej vecí ako napríklad oceníš ty, pokiaľ si prejdeš z modelu 5S na 7. To je veru poriadny skok! Poďme ale k odpovedi na tú zásadnú otázku. Oplatí sa čakať alebo ísť do nového?

iPhone 7 a jeho nový Home Button, ktorý sa nám páči – svetapple.sk

Tak čo čakať, alebo nie?

V provom rade si treba upresniť to, na čo telefón potrebujeme a v druhom rade samozrejme to, ako veľmi to súri. Pokiaľ sa ti pokazil súčasný iPhone, prípadne si ho rozbil, ale viac sa ti oplatí kúpiť si nový, ako by si ho mal opravovať, určite by si čakať nemal. iPhone 7 je výborný a v súčasnej dobe mu naozaj nič nechýba. spracovanie a tiež technológie sú na extrémne vysokej úrovni a v konkurencií bojuje len s tým najlepším, čo v súčasnosti môžeš vidieť na trhu.

Telefón je ale aj pre tých, ktorí by chceli iPhone, no nie je pre nich dôležité, akú generáciu. Ak im vyhovuje súčasný trend a už nechcú čakať, určite sa im to neoplatí. „Sedmička“ má všetko, naozaj všetko čo bežný človek potrebuje a môžeme rátať s tým, že ten rozdiel v „osmičke“ nebude zas až taký obrovský.

Na druhú stranu si ale treba uvedomiť, že už zhruba za 6 mesiacov tu máme celkom nový model. Tvoj telefón už bude za pol roka neaktuálny model a ak si zarytý Apple fanúšik a máš iPhone, ktorý je v poriadku, prípadne máš aj novšiu generáciu ako 5S, určite si počkaj. iPhone 8 prinesie celkom nový dizajn a tiež technológie, ktoré oceníš viac, ako skupinka vyššie. Okrem iného dostaneš samozrejme spoľahlivý telefón, ale tak to vieš. Predbežné predstavenie je odhadované na september tohto roka.

iPhone 7 vo farbe Jet Black – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.