Apple otvorilo so svojim smartfónom obrovský trh smartfónov. Nehovoríme len o tom, že sa ním značne inšpirovala terajšia konkurencia, ale hovoríme aj o tom, že veľa čínskych firiem zacítilo príležitosť zarobiť, a tak začalo vyrábať plagiáty iPhonu, od počiatku jeho predaja. Dnes je tu už rok 2017 a s ním aj iPhone 7 Plus a rovnako tak už stihol prísť aj dokonalý klon. Poďme sa pozrieť na ich porovnanie!

Porovnanie

Poďme sa pozrieť na porovnanie iPhonu 7 Plus a iPhonu 7 Plus, teda vlastne nie. iPhonu 7 Plus a jednej jeho čínskej napodobeniny, ktorá je síce na prvý pohľad veľmi presvedčivá, ale ako ti ukáže video s iPhonom, okrem rovnakých čŕt nemá naozaj nič spoločné.

- Reklama -

Oba sú vo farbe Rose Gold a plagiát vyzerá veľmi verne, to sa musí uznať. Realita je ale taká, že sa na originál nechytá ani končekmi plošných spojov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri zariadenia.

Kupovať si falošný iPhone nemá veľmi zmysel, ale to nech si už zváži každý, kto rozmýšľa nad niečim podobným. Načo sa tváriť s niečim, na čo vlastne nemám? Ostatne, veľa ľudí nepoužíva iPhone na to, aby sa s ním ukazovalo, ale na to, aby malo všetko na jednom mieste spoľahlivo vždy po ruke. Navyše je tu bonus kvalitného fotoaparátu, displeja a podobne. Toto proste plagiát neponúkne. Pozri si porovnanie na následujúcom videu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.