To, že tu máme už takmer tri mesiace nový iPhone je síce pekné, no postupne by sme sa mali zamerať aj na jeho nástupcu. Totiž už o 9 mesiacov by mal byť predstavený a predpokladá sa, že ponesie označenie 6S/6S Plus. Spoločnosť Pegatron, ktorá sa podieľala na výrobe iPhonu 6/6 Plus a taktiež na iných produktoch ešte v minulosti, by mala vyrobiť presnú polovicu týchto zariadení!

50% pre Pegatron

Najnovšie správy z Taiwanu nám prezrádzajú, že by mala spoločnosť Pegatron vyrobiť viac, ako polovicu zariadení s označením iPhone 6S a teda zariadení, ktoré ponúknu 4,7″ displej. O produkcií väčšieho iPhonu 6S Plus zatiaľ nepadla reč, čo môže znamenať, že výrobu prenechalo Apple Foxconnu. Pre Pegatron ide samozrejme o veľmi významný krok v pred, keďže Apple ho postupne považuje za dôležitého partnera. Z minulosti už vieme, že táto spoločnosť vyrábala pre Apple drvivú väčšinu iPhonov 5C. Tento rok to bolo naopak približne 30% iPhonov 6 so 4,7″ displejom, no Apple výrobu stoplo a nariadilo, aby sa spoločnosť zamerala predovšetkým na väčšiu 5,5″ verziu Plus, ktorá trpela nedostatkom kusov. Pokiaľ pôjdeme ešte ďalej, zistíme, že Pegatron v minulosti pomáhal pri výrobe iPadu mini, iPhonu 4S či iných veľmi významných iOS zariadeniach. Uvidíme, čo teda zo spolupráce vznikne, no je veľmi pravdepodobné, že spoločnosť už nebude len vypomáhať pri výrobe ale rovno vyrábať!

- Reklama -

iphone-6-hair

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.