Pokiaľ nás sledujete pozorne, určite vám neuniklo, že my v redakcií sme taktiež volili väčšiu z dvoch variant Jablkového smartfónu. Dôvod bol prostý. Väčší displej, pre lepšiu prácu a hlavne väčšia baterka, ktorá vydrží výrazne dlhšie, ako v prípade iPhonu 5S. Ako to však vyzerá s redakčným iPadom mini 2. generácie, ktorý ponúka retina displej?

iPad nepoužívame

Náš iPhone 5S sme predali ešte pred letnými prázdninami tohto roka a tak sme boli bez Jablkového smartfónu naozaj dlhú dobu. Namiesto toho sme používali starší Sony Ericsson, ktorý mal v sebe nainštalovaný Android. Nechceme komentovať nič ohľadom tohto zariadenia, keďže to nestojí za reč. Našťastie sme mali redakčný iPad mini s retina displejom, bez ktorého by sme si nevedeli predstaviť vyjsť ani na ulicu. Dnes, keď vlastníme iPhone 6 Plus sme však prišli k veľmi šokujúcemu záveru. iPad skoro vôbec nevyužívame!

iPadMinigaming
iPad mini už skoro vôbec nepoužívame! – svetapple.sk

iPhone vyradil iPad mini

iPad sme si zakúpili predovšetkým kvôli veľkému displeju, na ktorom sa lepšie pracovalo v porovnaní s vtedajším iPhonom 5S. Dnes, keď má náš iPhone 5,5″ displej však žiaľ konštatujeme, že iPad sme za posledné dva týždne vôbec nezapli. Tým pádom nám prišli logické aj správy o tom, že Apple ukončí vývoj tohto zariadenia. Pokiaľ totiž máte iPhone 6 Plus, malý iPad nebudete používať!

iphone_6_plus_front_thumb800
Veľkosť nového iPhonu sa postarala o všetko, čo sme zatiaľ potrebovali! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.