Hamza Sood je vývojár, ktorý nám už neraz ukázal nejakú vec, ktorú Apple oficiálne o pár mesiacov predstavilo. Jeho najnovší únik súvisí práve s iPhonom 6S, ktorý ponúkne technológiu Force Touch. Túto informáciu vieme už takmer na 100%,  pretože sa Hamza trošíčku hrabal v kódoch iOS 9 a objavil tam veľmi zaujímavé informácie!

Force Touch

Hamza Sood neobjavil v kódoch informáciu, ktorá by hovorila priamo o Force Touch, ale skôr informáciu, ktorá hovorí o jeho funkciách. V kódoch sa jednoducho objavili pokyny, ktoré opisovali slabšie a silnejšie zatlačenie na displej. Veľmi podobne to funguje napríkald na Trackpade pri MacBooku poprípade displeji na hodinkách Apple Watch, ktoré však zatiaľ malo možnosť na vlastnej koži vyskúšať len veľmi málo z nás (kedy ich už začnú konečne predávať aj na Slovensku? 🙁 ).

Hamza informoval, že funkcie sa podobajú na to, čo poznáme z MacBookov predstavených začiatkom tohto roka. Znamená to teda, že sa môžeme tešiť napríklad na rýchly prechod do Slovníka pri silnejšom zatlačení, poprípade skopírovaní textu alebo iných možnostiach, ktoré iPhone 6S ponúkne a súčasný iPhone 6 nie. Všetky funkcie budú samozrejme dostupné aj pre staršie modely ale na pripravovanej vlajkovej lodi budú omnoho jednoduchšie dostupné.

Prečítaj si tiež:Prečítaj si, ako využiješ Force Touch v bežnom živote!

O Force Touch nás neinformoval iba Hamza Sood. Už dávnejšie sa objavili úniky, ktoré priamo ukazovali displej, ktorý vyzerá trošku inak ako ten, zo súčasného modelu, iPhonu 6. Dokonca sa v ňom nachádzal aj otvor pre motorček, ktorý je k tomu aby Force Touch fungoval nevyhnutný. Na iPhone 6S sa teda máme prečo tešiť, táto technológia sa nám zatiaľ ukázala len v dobrom svetle!

Prečítajte si tiež  iPhone za stovky eur nedokáže odolávať miernej zime?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.