To, že Apple predstaví iPhone s väčším 4,7″ displejom je už dlhšiu dobu jasné. Nedávno sa však začali objavovať správy spolu s maketami, na ktorých vyobrazujú väčšiu 5,5″ verziu.

Porovnanie

Na následujúcom videu môžeme vidieť väčší 5,5″ iPhone v porovnaní s menším 4,7″, iPhonom 5S a hlavne ostatnými rovnako veľkými Android telefónmi. Na prvý pohľad je jasné, aký je v skutočnosti obrovský. Hlavne v porovnaní so súčasným iPhonom 5S. Oproti 4,7″ verzií ho bude zrejme veľký problém rozoznať, kedže sú takmer identické. Jednou z hlavných výhod tohto telefónu bude samozrejme väčší displej a dlhšia životnosť batérie. Povedzme si na rovinu, že ta vo všetkých iPhonoch nebola nikdy uspokojujúca a radila sa skôr k nižšiemu priemeru.

screen-shot-2014-06-24-at-4-53-25-pm
Na ľavej strane súčasný iPhone 5S a na pravej iPhone s 5,5″ displejom! – svetapple.sk

Jednou z nevýhod môže byť aj to, že sa nebude dať ovládať celá plocha displeja jednou rukou. Práve tým Apple argumentoval pri navýšení displeja o 0,5″ na iPhone 5. Apple tento telefón potrebuje už len preto, aby zaplátal medzeru na trhu s podobnými zariadeniami ako napríklad Note či Z1 Ultra. Pôjde tak o vrchol, ktorý nám jablková spoločnosť ponúkne!

screen-shot-2014-06-24-at-4-54-02-pm
Makety s 4,7″ a 5,5″ displejom v porovnaní s iPhonom 5S – svetapple.sk
sequence-01-still002-2
Makety s 4,7″ a 5,5″ displejom v porovnaní s iPhonom 5S – svetapple.sk

zdroj: www.9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.