Hlasová asistentka Siri prišla po prvý krát ešte v roku 2011 v iPhone 4S. Vtedy z toho Apple robilo veľké haló, pretože išlo o veľmi veľkú novinku. Na druhú stranu to zas ale také rúžové nebolo, pretože hlasová asistentka až tak dobre, ako by sa mohlo zdať nefunguje. Povedzme si na rovinu, že dlhé roky nebola úplne dokonalá a ešte aj dnes, po piatich rokoch majú v spoločnosti stále čo vylepšovať. To aj robia a robia to dobre. Nová funkcia v Siri veľmi milo potešila azda každého, kto je zvyknutý posielať malé transakcie na účet niekoho iného. Siri podporuje PayPal.

Siri a PayPal

Apple to tento rok opäť raz vymyslelo naozaj geniálne. Pokiaľ napríklad s niekym obeduješ a chceš mu vrátiť peniaze za obed, nemusíš to robiť komplikovane prevodom na účet, výberom hotovosti alebo jednoduchším spôsobom, cez Viamo. Apple to vymyslelo ešte lepšie a po novom je možné prepojiť hlasovú asistentku Siri s PayPal účtom. Znamená to teda, že pokiaľ budeš chcieť niekomu v rýchlosti poslať nejakú sumu peňazí, v podstate by malo stačiť len „Hey Siri, send Diana $20 using PayPal.“.

Siri následne nájde Dianu v kontaktoch a vyberie všetky potrebné údaje, ktoré zobrazí na obrazovke. V podstate sa už iba dostaneš k potvrdeniu platby a akonáhle tento krok prejdeš, Diane pribudne na jej účte presne toľko peňazí, koľko jej pomocou Siri pošleš. PayPal je celosvetovo uznávaný systém na výmenú transakcií a používajú ho milióny ľudí po celom svete ako aj internetové obchody či dokonca Ebay.com. Pokiaľ máš teda nejaké obavy z neznámeho, môžeme ťa ubezpečiť, že táto služba je absolútne bezpečná.

Tieto služby sú zatiaľ dostupné v 30 krajinách sveta, medzi ktorými nájdeme aj Spojené Kráľovstvo. To, kedy sa tento systém dostane aj k nám zatiaľ nevieme, no dúfame, že to bude čo najskôr. Jednoduchý systém platenia sa nám veľmi páči. Páči sa nám už len to, že Apple zvolilo dvojfázové overovanie cez SMS kód, pokiaľ si chceš celú túto službu zaktivovať. To všetko preto, aby bolo používanie maximálne bezpečné a aby nikto nemohol zneužiť naše bankové údaje a hlavne peniaze. Ako je to celé vlastne možné?

Určite ťa napadá aj to, ako môže hlasová asistentka do takej veľkej miery spolupracovať s aplikáciou PayPal v iPhone (aj tá tu musí byť prítomná). Odpoveď je veľmi jednoduchá. Apple sprístupnilo Siri aj vývojárom tretích strán vďaka čomu podstatne rozšírili jej využitie. PayPal a jeho zakomponovanie do Siri je len jeden z prvých veľkých a užitočných krokov. Okrem toho sa Siri ostala aj na Mac, kde môže pomôcť napríklad vyhľadávať súbory a podobne. Už len aby do nej Apple zakomponovalo slovenčinu, či aspoň češtinu a bude geniálna!

Prečítajte si tiež  Siri, "prdni"!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.