Ako sme už naznačovali v dávnejšom úniku naznačovali, spoločnosť Apple už neplánuje používať vo svojich zariadeniach odozvu na silu stlačenia displeja. Dnes je to potvrdené, Apple na všetkých nových iPhonoch zabil 3D Touch!

Apple na všetkých nových iPhonoch zabil 3D Touch!

Potvrdené. Hoci mnohí neverili, väčšina únikov sa napokon ukázala ako skutočných. Medzi kontroverzné špekulácie patrila určite aj tá, ktorá pojednávala o tom, že nový iPhone už nepríde s technológiou 3D Touch. Týkala sa samozrejme hlavne modelu 11 Pro, nakoľko pri modeli XR už 3D Touch prítomný nebol a tak sme ho neočakávali ani v iPhone 11 s prakticky rovnakým displejom.

Informácie ohľadom odstránení tejto funkcie Apple síce oficiálne na Keynote neprezradilo, v podstate ich ale napísalo priamo na svoje stránky k technickým špecifikáciami modelu Pro. Ani sa nečudujeme. Chváliť sa odstránením niečoho, čo si od roku 2015 (po prvý krát bol predstavený v iPhone 6S) obľúbili milióny používateľov by bolo asi divné. Navyše nám je všetkým jasné, že funkcia zmizla predovšetkým z dôvodu šetrenia nákladov. Na iPhone 11 Pro bude Apple teda zarábať ešte lepšie a udrží si perfektnú maržu.

Potvrdené, Apple na všetkých nových iPhonoch zabil 3D Touch! - svetapple.sk

Čo však príde na miesto 3D Touch?

No v podstate to nie je dobrá otázka, pretože to už dávno prišlo. Ako bolo vyššie uvedené, už ani iPhone XR nemal túto funkciu ale mal k nej ekvivalent. Haptic Touch. Ako funguje? Je to jednoducho Haptic Touch. Ten nefunguje hardvérovo ale softvérovo. Inými slovami. Váš displej v novom iPhone 11 Pro už nebude reagovať na to akou silou naň budete tlačiť ale skôr na to ako dlho budete držať prst na určitom mieste.

Systém sa postupne naučí vaše návyky a potom by ste v podstate ani len nemali vnímať absenciu 3D Touch. Treba si ale na všetko zase zvykať. Určite bude množstvo užívateľov z nevedomosti tlačiť na displej bez toho aby tušili, že tým nič neovplyvnia.

Potvrdené, Apple na všetkých nových iPhonoch zabil 3D Touch! - svetapple.sk
Potvrdené, Apple na všetkých nových iPhonoch zabil 3D Touch! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iOS 17 má obsahovať tajnú funkciu: Predĺži vám životnosť batérie v iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.