Očakávali sme, že nové iPhony budú poriadne drahé. Koniec koncov, každý rok sú veľmi drahé a stále drahšie a drahšie. Tento rok to ale Apple dokázalo dohnať do extrému. Za iPhone 8 a 8 Plus zaplatíš v podstate toľko, ako si zaplatil minulý rok. Nekoná sa tu žiadna veľká zmena. Za iPhone X bude ale cena poriadne vyššia. Apple nikdy nebolo lacné, ale máme pocit, že s vrcholnou variantou trošíčku prestrelilo!

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Začneme tým príjemnejším, a to iPhonom 8 a 8 Plus. Oba telefóny sú dostupné v troch farebných prevedeniach a kúpiť si ich budeme môcť buď v 64GB alebo 256GB. Pokiaľ sa pýtaš, kde je ideálna zlatá stredná cesta – 128GB, odpoveď je – nikde. Apple sa jej tento rok zbavilo. Ceny sú získané z Nemeckého Apple Online Store:

- Reklama -

iPhone 8 64GB – 799€

iPhone 8 256GB – 969€

iPhone 8 Plus 64GB – 909€

iPhone 8 Plus 256GB – 1089€

iPhone X

Omnoho horšie na tom je už iPhone X, ktorý je poriadne drahý a dovoliť si ho budú môcť len tí majetnejší. Apple tu možno aj trošku prestrelil, čo sa pravdepodobne ukáže až po začatí predaja. Problémom je ale to, že aj napriek vysokej cene má presne tých zákazníkov, ktorí sú ochotní zaplatiť koľkokoľvek, prakticky za čokoľvek. Otázne je ale to, koľko takýchto ľudí naozaj je.

iPhone X 64GB – 1149€

iPhone X 256GB – 1319€

Tak čo, si ochotný zaplatiť viac ako 1300 eur za telefón alebo sa radšej poobzeráš po konkurencií za omnoho nižšiu cenu? Je to síce revolučný produkt, ale žiaľ aj cenovo nedostupný a to je veľký problém!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.