Ako to už pri Jablkovej spoločnosti veľmi často býva, všetky jej nové výrobky, ktoré majú určený dátum začiatku predaja, sa do niektorých menších krajín jednoducho nedostanú včas a všetci potencionálni záujemcovia si na ne musia nejaký ten „piatoček“ ešte počkať. Žiaľ, ako Slovensko tak aj Česko, patrí medzi tých 35 krajín, ktoré nepatria na zoznam vyvolených a tak si budeme môcť nový iPhone zakúpiť o niečo neskôr ako ostatní!

Rozdelenie

Je jasné, že od momentu, kedy bola „šestka“ predstavená, pribudol aj obrovský záujem o tento smartfón. Apple však nedokáže splniť úplne všetko z rôznych dôvodov. Hlavný z nich je však to, že pravdepodobne nemá vyrobený dostatočný počet nových zariadení! Preto vytvorilo určité dva sektory!

1. Sektor

Prvý sektor je práve ten, ktorý sa nás žiaľ netýka. Ide presne o tých 115 štátov, kde si budete môcť zakúpiť nové iPhony už 19. septembra. Ide hlavne o väčšie štáty ako napríklad Nemecko, Francúzko či Veľká Británia.

iphone-size-comparison
Nový iPhone sa začne predávať už 19. septemra – svetapple.sk

2. Sektor

Druhý sektor je presne ten, do ktorého spadá okrem nás aj Česká republika. Nové telefóny sem prídu o niečo neskôr ako do ostatných krajín, no stále skôr ako do iných! A teraz to najdôležitejšie! Prvé várky nových iPhonov by sme v predajniach obchodov, či u našich mobilných operátorov, mohli vidieť už niekedy počas októbra. Zdroje tvrdia, že by malo ísť konkrétne o druhú polovicu tohto mesiaca. Aj napriek tomu, že je to o niečo neskôr ako v prvom sektore, stále budeme mať nádskok pred niektorými štátmi, ktorým Apple sľubuje dostupnosť iPhonov do Vianoc!

iPhone-6-colors-press-image-1280x1137
U nás začne predaj niekedy počas októbra! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.