Nový iPad Air 2 priniesol svetu naozaj veľké množstvo inovácií. Noviniek je nespočetné množstvo. Na cene sa to však neukázalo a nový iPad stojí rovnako, ako minuloročný model. Dôvodom je asi aj to, že výrobné náklady sú naň len o jeden dolár vyššie, ako boli na predošlú generáciu iPadu Air!

IHS ISuppli

Experti z IHS ISuppli sa už stihli pozrieť aj na nový iPad Air druhej generácie a zistili, že výrobné náklady na základnú 16 GB verziu sú „len“ 275 $. V porovnaní s cenou 499 $ má Apple aj na tejto základnej verzii slušný zisk. Ako však už poznáme Apple, najžiadanejšími variantmi bude 64 GB a 128 GB verzia, čo sa podpíše aj na výrazne vyššej marži pre spoločnosť. Za taký najvybavenejší iPad, ktorý má 128 GB úložisko a taktiež 4G modul napríklad zaplatíte 829 $. Pre Apple to činí tým pádom zisk rovných 471 $. Samozrejme treba brať do úvahy aj samotný vývoj produktu, marketing či peniaze vynaložené čisto na reklamu. V tom prípade sa marža Applu o niečo zníži. Stále je to však Apple, ktoré nám na úkor veľkej cenovky ponúkne aj veľa muziky. Veď pokiaľ by boli tie iPady až také zlé, nikto by ich nekupoval no nie? 🙂

ipad-air-hero-bb-201410

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.