iPhone je síce najbezpečnejší smartfón na svete a bezpečnosť je predovšetkým to, na čo všetci v Apple kladú veľmi veľký dôraz ale to neznamená, že sa sem tam nemôže vyskytnúť aj tu veľká bezpečnostná chyba, ktorá jednoducho „poškodí“ celé zariadenie, ktoré musí byť reštartované. Niečo podobné sa teraz stalo v aplikácií „Správy“ a pokiaľ sa to stane aj tebe, máme riešenie ako sa problému zbaviť!

Problém

Ľudí snáď nikdy neomrzí robiť iným zle a zbytočné problémy tak, ako tomu je aj v tomto prípade. Neznámemu používateľovi sa totižto podarilo vytvoriť súbor kontaktov, ktorý keď náhodou otvoríš, automaticky ti zamrzne tvoj iPhone. Problém je v tom, že správa, tváriaca sa ako text, obsahuje prílohu – neznámy súbor, ktorý nie je iMessage schopné dešifrovať. Potom ako ho teda otvoríš, telefón ti automaticky zamrzne a nedokážeš nič robiť, jedine aplikáciu vypnúť pomocou multitasking menu (dvojité stlačenie Home Button). To ale nie je koniec problému. Akonáhle chceš totižto appku znovu zapnúť, spadne.

- Reklama -

Nie je to teda nič príjemné a mnohí, ktorých to postihlo sa už chystajú iPhone preinštalovať, čím si ale vymažú všetky dáta a to nie je potrebné. Existuje jednoduchý spôsob, ako takejto bezpečnostnej chybe zamedziť. Riešenie nájdeš pod videom, ktoré zachytáva celý tento problém.

Riešenie problému

Ako opraviť túto chybu doposiaľ nikto nevedel. Našlo sa síce pár pokusov, ktoré sú v rôznych videách, ale reálne z nich nefungoval ani jeden a veľa ľudí tak ostalo zaskočených problémom ako takým. Dnes sa ale konečne objavilo funkčné riešenie, ktoré túto nepríjemnú chybu opraví a tebe prinavráti milovaný iPhone a aplikáciu Správy tak, ako pred tým. Poďme sa na to teda pozrieť.

  1. V aplikácií Safari na zariadení, ktoré problém postihlo si otvor tento odkaz.
  2. Akonáhle sa odkaz načíta, stránka sa ti bude chcieť otvoriť v aplikácií správy, klikni na Otvoriť.
  3. Teraz sa ti otvorí okno, ktoré je určené pre písanie novej MMS správy, na mieste textu je napísané (samozrejme po anglicky) „Práve som ti zachránil iPhone brácho“ okrem toho sa tu bude ešte nachádzať link, na ten sa nemusíš báť kliknúť, je to len odkaz na Twitter autora, ktorý ti tvoj iPhone vyriešil.
  4. Hotovo! Aplikácia by ti mala bežať na 100%. Pokiaľ tak ale stále nie je, žiaľ budeš musieť naďalej čakať, prípadne preinštalovať celé iOS zariadenie.

Netvrdíme, že tento problém musel silou mocou zaskočiť niekoho z vás, ale predsalen to nie je nič príjemné a je to výstraha na každý jeden deň. Neklikaj teda na podradené správy a ak už si aj náhodou klikol, alebo klikneš, vieš kde máš hľadať riešenie! 🙂

iMessage - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.