Spoločnosť Apple je jednoznačne jednou z najväčších a najúspešnejších spoločností na svete. Jej telefóny, počítače či tablety sa nachádzajú na každom rohu nehovoriac o službách ako napríklad Apple Music, vďaka ktorým môžeme pomerne lacno počúvať akúkoľvek hudbu. Apple dbá na bezpečnosť v najvyššej možnej miere. Aj preto sa používateľom iPhonu začína objavovať nepríjemný problém po servise. iPhone je im nanič!

Pozor na neautorizovaný servis iPhone

Neodborné zachádzanie, falošné diely a riziko, že na tvojom iPhone nebude niečo fungovať tak správne ako by malo – to všetko sú hrozby neautorizovaných servisov, ktoré však všetky tieto nedostatky negujú lacnejšou výmenou konkrétneho dielu. Takéto zmeny môžu byť ale rizikom a to naozaj obrovským!

- Reklama -

Obzvlášť si treba dávať pozor na to, aby si nemenil v podobnom servise tlačítko Home Button. iPhone sa ti po najnovšej aktualizácií zablokuje, na displeji sa objavý chyba “53” a z najlepšieho telefónu na svete sa razom stane nepoužiteľný kus železa.

Prečo to ale Apple vôbec robí? No ono to vlastne nie je ani žiadnym veľkým prekvapením, nakoľko je spoločnosť známa predovšetkým tým, že dáva až chorobný pozor na našu bezpečnosť. To samozrejme chlapcom v Apple plne kvitujeme ale následujúci problém s Home Buttonom mohli predsa len vyriešiť trošku ináč.

iphone 6 home button - svetapple.sk

Predstav si, že máš na iPhone nový displej a rovno s ním vymenené aj domovské tlačidlo, ktoré nefungovalo a na telefón ti už neuznali reklamáciu. Dáš si ho vymeniť v neautorizovanom servise, no a doma zistíš, že tvoj telefón už s vysokou pravdepodobnosťou nikdy nezapneš. Je to preto, lebo Apple spáruje každé Touch ID, ktoré sa nachádza na Home Buttone s daným kusom iPhonu a akonáhle niečo nesedí, iPhone sa zamkne a ukáže chybu “53”, čím sa vlastne stane nepoužiteľným.

Podľa Apple nejde o chybu ale o cielenú ochranu používateľov, aby sa predišlo ohrozeniu dát, no na strane druhej, v takomto prípade ide až o prehnanú bezpečnosť. Napadá nás myšlienka, že by mohlo ísť o zámienku aby ľudia používali predovšetkým autorizované servisy, nakoľko práve na tých Apple niečo reálne zarobí, no pri tých peniazoch, ktoré by z celej opravy poputovali do Cupertina je nad slnko jasné, že tu asi o peniaze nejde. Nech už je to teda akokoľvek, s takouto chybou určite nechoď do nedôveryhodného servisu. Môžeš si tým spôsobiť iba nepríjemné problémy.

A ak už takéto problémy máš, navštív technickú podporu spoločnosti Apple na týchto stránkach, kde ti povedia viac o ďalších krokoch, ktoré môžeš urobiť po takomto zablokovaní.

iPhone 6 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.