iPhone je zariadenie na každý jeden deň. Je to parťák, ktorého máme vždy so sebou a pomáha nám riešiť či už cez internet alebo telefonicky denodenne rôzne problémy. Keď už by sa mohlo zdať, že to je vlastne dokonalý produkt, vždy sa objaví nejaká hlúpa chyba, ktorá toto tvrdenie vyvráti. Dnes sa na internete objavila nová chyba, ktorá po nastavení času 1.1.1970 reštartuje tvoj iPhone a ten už nikdy nenabehne!

Pozor! Nenastavuj iPhone na tento dátum, lebo ti telefón už nikdy nenabehne!

Apple malo takmer vždy do detailu vyladený software a aj keď v súčasnosti mnohí skeptici hovoria, že kvalitou išli dole, stále je spoločnosť so svojim iOS na podstatne lepšej úrovni ako Android či iné platformy. Všetko má však svoje muchy. iPhone má po novom pomerne dosť podstatný problém. Dá sa zničiť behom pár sekúnd!

Všetko čo treba urobiť je nastaviť na zariadení dátum 1.1.1970, telefón zamrzne a následne sa reštartuje. Dobre povieš si chyba. Horšie je ale to, že už sa nikdy nezapne. Telefón je jednoducho nepoužiteľný. Samozrejme, konkrétne ti túto chybu z vlastných skúseností nevieme potvrdiť, radšej sme to neskúšali, ale môžeš ju vidieť na videu pod článkom.

Táto dosť veľká chyba postihuje najmä zariadenia ako iPhone 5S, iPhone 6 či iPhone 6S. Vlastne ide o všetky produkty Apple, ktoré majú pod svojim telom ukrytý procesor so 64-bitovo architektúrou (všetky produkty od iPhonu 5S hore). Taktiež chybu nájdeš na iOS 8 a iOS 9.

iphone - svetapple.sk

Najhoršie na tom celom je ale to, že chyba žiaľ nejde odstrániť, je jednoducho na trvalo (pokiaľ samozrejme Apple nenájde spôsob, ako iPhony, ktoré zrazu nefungujú opraviť). Možno si myslíš, že by pomohlo preinštalovanie systému ale vraj nepomáha ani to, telefón sa opäť len reštartuje.

Hlavným problémom je vraj fakt, že akonáhle sa nastaví spomínaný dátum , vnútorné hodiny sa kvôli posunu časových pásiem zastavia na hodnote menšej ako nula. Z toho sa potom iPhone tak trochu nevie spamätať a nedá sa s ním ďalej manipulovať. Ak si aj túto chybu vyskúšal a iPhone sa ti poškodil, vyskúšaj ho zaniesť na reklamáciu.

Taktiež ťa varujeme, že pokiaľ telefón necháš len tak voľne na stole alebo ho jednoducho dáš do rúk nesprávnej, škodoradostnej osobe, môže sa veľmi ľahko stať, že ti ho vedome poškodí práve tým, že o tomto “triku” vie. Nakoniec už iba dodáme, že ak máš svoje zariadenie za stovky eur skutočne rád, doma to určite neskúšaj (ani nikde inde).

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here