Na prvý pohľad by bol človek asi povedal, že každý jeden iPhone je rovnaký s výnimkou farby. Apple jednoducho nevyrába rôzne verzie svojich zariadení, určené pre iné trhy. Alebo si to len myslíme? Pravdepodobne áno! V Amerike majú mierne odlišnejšie zariadenie (po stránke dizajnu) ako u nás. Neboj sa, nejde o nič vážne!

Bez certifikátov

Už dávnejšie sme písali o tom, že spoločnosť Apple zo svojich iPhonov odstráni certifikáty, nakoľko FCC zmiernilo podmienky a umožnilo spoločnostiam, aby tieto certifikáty umiestnilo niekde do systému. Pokiaľ je človek dostatočne zvedavý a poriadne sa prehrabe v nastaveniach iOS 9, tieto certifikáty nájde. Nachádzajú sa presnejšie v sekcii Nastavenia>Všeobecné>Normy ale tiež na zadnej hliníkovej strane našich iPhonov. Teda našich ako našich. Myslíme tým našich európskych, keďže v Amerike sa už veselo predávajú iPhony bez štítkov. Niežeby príliš kazili dizajn iPhonu ale bez nich to vyzerá ešte o čosi lepšie. Pravdepodobne ide o nejaký hlúpy nápad, či normu chlapcov z Európskej únie, ale žiaľ, my na to môžme len nadávať. Nikto z nás to nezmení :(.

- Reklama -

Ako príklad pridávame fotografie od nášho čitateľa Gabriela, ktorý vlastní práve americkú variantu iPhonu 6S. My vlastníme tú európsku so štítkami a posúď sám, či to vyzerá lepšie s nimi alebo bez nich! 🙂

Snímka obrazovky 2015-10-12 o 22.48.54
Americký iPhone 6S – svetapple.sk
Európsky iPhone 6S Plus a iPhone 6S s certifikátmi - svetapple.sk
Európsky iPhone 6S Plus a iPhone 6S s certifikátmi – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.