Minulý rok predstavilo Apple okrem klasických inovácií aj niečo, čo tu doposiaľ ešte nebolo. iPhone 5S dokázal natáčať (síce len pri 720 p) videá, ktoré boli spomalené až na 120 obrázkov za sekundu. Tento rok sme čakali, že Apple neposunie túto hranicu ale zvýši rozlíšenie videa. Opak sa však stal pravdou a iPhone 6 dokáže natáčať 720 p videá až pri 240 fps! To už by malo stáť za to.

240 fps

Apple sa môže pochváliť v novom iPhone naozaj kvalitným spracovaním videa, ale čo je ešte lepšie, tak aj jeho extrémnym spomalením! Jeho nové iPhony totiž dokážu zaznamenávať obraz pri frekvencií až 240 obrázkov za sekundu, čo znamená, že vaše zážitky môžte vidieť ešte spomalenejšie, ako kedykoľvek predtým.

1991638_2013-apple-iphone-5s-iphone-5s-34
iPhone 5S dokázal natáčať video pri frekvencií 120 fps, jeho nástupca to vie pri dvakrát väčšom množstve obrázkov za sekundu!

Ako vyzerá takéto video, keď pochádza „len“ z iPhonu?

Určite sa vám naskytne otázočka, ako vlastne podobné video vyzerá, vzhľadom k tomu, že je natočené len na obyčajný smartfón a nie na profesionálnu techniku. Apple dokázalo využiť svoj nový čip a vlastne aj fotoaparát veľmi dobre, a súhra týchto vecí jednoznačne hovorí pre veľmi kvalitný záznam!

Bx3kehdCEAA2TR2
Nový iPhone má naozaj fantastický fotoaparát! – svetapple.sk

Červené víno

Na následujúcom videu uvidíte, ako autor niekoľko sekúnd nalieva červené víno priamo do pohára a ako dokáže iPhone tento jednoduchý proces zachytiť v spomalenom režime. Podľa nás sa Apple rozhodne podarilo to, aby finálny efekt stál za to! Veď posúďte sami, nepríde vám to trošku profesionálne?

iPhone 6 Slow Motion Wine Pour 240fps from Osborne Images on Vimeo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.