Redakcia 9to5mac.com nám podala úplne novú informáciu, vďaka ktorej môžme už v blízkych dňoch očakávať úplný nový rozmer ovládania nášho iPhonu. iPhone má byť totiž po hodinkách Apple Watch a po nových TrackPadoch v MacBooku celkovo tretím zariadením, v ktorom túto novinku uvidíme.

Bude tu však slúžiť na niečo iné. Kým v Apple Watch slúžil Force Touch na zobrazovanie dodatočných funkcií, ktoré sa už nezmestili do malého displeja, v prípade iPhonu bude slúžiť pre dokonalejšie a rýchlejšie ovládanie celého zariadenia.

Force Touch

Redakcia 9to5mac.com získala od svojich dobre informovaných zdrojov úplne nové informácie ohľadom Force Touch, ktoré naozaj dávajú zmysel.

Na nových iPhonoch, v ktorých táto technológia bude implantovaná sa môžme tešiť napríklad na rýchlejšie a pohodlnejšie ovládanie niektorých funkcií, či prehrabávanie sa v menu. Force Touch nám jednoducho urýchli čas. Napríklad v aplikácii Mapy by sme sa mohli získať cieľový bod navigácie už pri silnejšom zatlačení na displej.

To by nám eliminovalo hneď dva kroky. Takýchto „skratiek“ bude však v nových iPhonoch naozaj veľa, aspoň tak to teda tvrdí 9to5mac.

Ďalšia zaujímavá zmenka o použití technológie koluje okolo Apple Music. Tu pri počúvaní hudby a jej následnom pridávaní do nejakého playlistu či offline počúvania nebude potrebné zbytočne pracovať s telefónom, len na skladbu silnejšie zatlačiť. Force Touch tak zjednoduší niečo čo by sme robili dvoma či troma krokmi na jeden.

Apple vraj experimentuje aj so samotnými tlačidlami na aplikáciach. Pri silnejšom stlačení napríklad aplikácie „Telefón“ by sa mohla zapnúť odkazovka, začať nový hovor, ktorý sa predtým ukazoval ako zmeškaný, poprípade zobraziť rovno klávesnica s číslami. Pri aplikácii News by si sa potom s dlhším podržaním dostal rovno do sekcie svojich obľúbených magazínov.

Okrem tohto všetkého by sa mali dostať do iPhonu aj niektoré funkcie z MacBooku a jeho TrackPadu. Pri silnejšom stlačení by si si mohol napríklad vytvoriť náhľad internetovej stránky či zobraziť označené slovo v slovníku, ktorý poznáme napríklad z OS X.

Pri ešte silnejšom stlačení by sme sa dokonca mohli dočkať aj priameho vytočenia nejakého čísla či zobrazenia adresy na mape. Je toho však určite omnoho viac.

Ak Apple urobí Force Touch taký, ako ho popisuje redakcia magazínu 9to5mac, máme sa možnosť tešiť minimálne na rovnakú revolúciu, aká nastala v roku 2013 pri iPhone 5S a senzore odtlačkov prstov, Touch ID.

Prečítajte si tiež  Apple vyplo Apple Online Store. Napĺňa ho novými produktami vrátane iPhonu 15 či Apple Watch Series 9
Force Touch poznáme aj z MacBooku! - svetapple.sk
Force Touch poznáme aj z MacBooku! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.