Čo sa týka farby iPhonu, je to podľa nášho názoru subjektívna záležitosť a tak chceme byť týmto článkom čo najviac objektívny. Apple v roku 2013 prišlo s farebnou variantou Space Gray, ktorú sme si mnohí zamilovali. Nahradila ale farbu Black, čo verných fanúšikov skutočne sklamalo. Na internete sa stretávame s čoraz viacerými názormi, že by Apple mohlo predstaviť čiernu farebnú variantu.

Prečo by malo Apple predstaviť čierny iPhone?

Apple je jedna z najväčších spoločností sveta a už sme si tak trochu zvykli na to, že jeho zmeny prichádzajú či sa nám to páči alebo nie. Priznám sa aj ja osobne som bol veľmi potešený v čase, kedy prišiel na trh iPhone 5S vo farbe Space Gray.

Tento variant sa mi jednoducho páči najviac so všetkých a preto som ho pri posledných troch modeloch volil. Tak či onak, táto varianta nahradila inú, ktorú ľudia milovali a dúfajú, že im ju Apple prinesie späť. Ľudia chcú zase čiernu.

Apple miluje zmeny, preto sa zo dňa na deň rozhodlo, že prestane vyrábať iPhone, ktorého telo bolo čiernej farby, ale naopak použil akúsi “vesmírnu šedú” v kombinácií s čiernym sklíčkom na displeji. Pekné, iPhone 5 bol posledným “poriadnym” čiernym iPhonom, ktorého hliníkové telo malo taktiež takúto farbu.

Apple malo ale problémy s jeho odolnosťou voči škrabancom, ktoré sa na takejto farbe objavovali veľmi rýchlo a taktiež veľmi ľahko. Dá sa teda povedať, že Space Gray prišla ako akási ochrana voči opotrebovaniu.

Phone 5 - svetapple.sk

Tento rok ale príde iPhone 7 a tento model by mohol priniesť celkovo nový dizajn. Hoci posledné správy nenasvedčujú, že by sa v spoločnosti zbavili hliníka na zadnej strane, objavili sa aj informácie o tom, že Apple chce použiť napríklad materiál ako sklo.

To by opäť mohlo otvoriť oči pre tých, ktorí milujú čiernu a chcú ju aj na svojom iPhone. Takýto ľudia totiž častokrát siahajú po čiernych obaloch či dokonca fóliách, vďaka ktorým ich šedý iPhone zmení farbu na tmavší odtieň.

Takéto riešenie môže byť síce pekné ale povedzme si na rovinu, originál vyzerá vždy najlepšie. Keby Apple predstavilo čierny iPhone, určite by sme sa nikto nenahnevali. Obávame sa ale, že by ho opäť predstavil samostatne, kvôli čomu by sa paleta farieb, v ktorých je zariadenie ponúkané rozšírila na číslicu 5.

To by už mohlo vyzerať trošícku chaoticky. Uvidíme teda, ako bude vyzerať iPhone 7 či iPhone 7S ale to, že ľudia chcú čierny iPhone potvrdzujú aj mnohé prieskumy. Či už teda Apple farbu predstaví skôr alebo neskôr s určitosťou predpokladáme, že sa k farbe opäť vráti, aj keď to možno bude trvať nejaký čas!

iPhone 6 - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here