Prečo je fotenie s iPhonom tak jednoduché?

0

Fotiť klepnutím, potiahnutím, tlesknutím, samospúšťou, upravovať, natáčať a zdieľať. Toto všetci určite dobre poznáme a ani si neuvedomujeme to, že fotoaparát v iPhone dnes dokáže divy a stal sa neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života a zachytávania spomienok. Prečo je to vlastne tak?

Prečo je fotenie s iPhonom tak jednoduché?

Jednoduchosť, kvalita, všestrannosť a v neposledom rade aj aplikácie dotvárajú ten pocit niečo odfotiť, upraviť a potom sa tým aj sem-tam pochváliť na Facebooku či Instagrame. Ani si neuvedomujeme, ako by to, čo dnes považujeme za samozrejmé existovalo bez iPhonu. Apple už od začiatku dbalo na kvalitu fotoaparátu a v 2007 prišlo s vtedy úžasným rozlíšením fotoaparátu, 2 Mpx.

Dnes je už samozrejme všetko inak a súčasný zadný fotoaparát ponúka šesťnásobok tejto prvej hodnoty. Pre niektorých je však 12 Mpx stále málo v porovnaní s konkurenciou. Musíš však uznať, že nezáleží na kvantite, ale na kvalite.

iPhone SE

Jednoduchosť

Zapnutie Kamery je bleskové a fotenie sa môže začať prakticky okamžite. Nielen klasický záber, ale aj HDR záber či séria fotiek sú funkcie, ktoré nám uľahčujú fotenie na vysokej úrovni a pritom sú veľmi jednoduché. Je pravdou, že mnohí z nás by v Kamere privítali aj tzv. režim Pro, vďaka ktorému by sme si už nemuseli kupovať 5€ aplikácie, fotky importovať a upravovať v iných aplikáciách. Jednoducho odfotiť, ťuknúť na fotku a upraviť. To by bolo skvelé.

Aplikácie

Uznáš, že v App Store sú tie najlepšie aplikácie, s ktorými môžeš robiť divy s jednou výhodou – všetko máš na jedno klepnutie vo svojom iPhone. Či už ideš fotiť, upravovať alebo zdieľať, tieto aplikácie sú ako stvorené pre iPhone a jeho úžasné fotky.

iPhone SE

Rýchlosť

iPhone je rýchly! To vieš nielen ty, ale aj odborníci, ktorí radia iPhone medzi najvýkonnejšie smartfóny na svete. Procesory A9 či A10 Fusion sa postarajú nielen o rýchle otvorenie Kamery, ale aj o bleskové zaostrenie a úpravu v iOS. A nielen tam, ale aj v ostatných aplikáciách, ktoré sú síce náročné na výkon, no ty to ani nepocítiš a funguješ s úpravami okamžite.

Retina

iPhony a ich Retina displej sa postarajú o dokonalé zobrazenie fotiek, ktoré na iných zariadeniach vyzerá inak a bohužiaľ, nie lepšie. Určite poznáš ten pocit, keď odfotíš úžasný záber a potom ho vidíš napr. na PC, ako sú farby skomolené a pocit z peknej fotky je preč. Retina je skrátka Retina.

iPhone SE

SvetApple.sk & iPhonegraphy Slovensko

A samozrejme, ďalší dôvod, prečo je fotenie s iPhonom tak jednoduché je ten, že iPhonegraphy Slovensko ti ponúka možnosť vedieť o všetkom zo sveta iPhone fotografií, iOS aplikácií či návodov. Spolu s webom SvetApple.sk vytvárajú dokonalú dvojicu pre teba a tvoj iPhone.

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.