Ranná správa hovorila o tom, že iOS 11 nie je počas prvého týždňa od vypustenia veľmi úspešným. Stiahlo si ho síce 25% používateľov, avšak minulý rok to bolo až 34% a to je poriadny rozdiel. Jeden by si mohol myslieť, že tu ide predovšetkým o problémy so samotným systémom ale nie je tomu tak. Je tu ešte jeden veľmi dôležitý aspekt, na ktorý sa zabúda.

Problémy so systémom

Okej, ako sme uviedli vyššie, toto síce nie je primárny dôvod ale určite môže trošku ovplyvniť. Sú to problémy so systémom, ktoré neboli poriadne opravené ani po dnešnej aktualizácií.

- Reklama -

Apple síce predstavilo super novinky ale nie super vyladený softvér a to sa od tejto firmy očakáva každý jeden rok. Na základe zlých užívateľských recenzií sa ľudia mohli zľaknúť a so systémom aspoň chvíľu počkať. Určite týchto ľudí ale nebolo celých 9%, o ktoré minulý rok viedol iOS 11. Je tu ešte jedna vec, ktorá zatiaľ spomenutá nebola a mohla toto všetko ovplyvniť. O čo ide?

Predané modely

Áno, sú to práve predané modely iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus. Ako sme už ráno písali, je to doslova prepadák a Apple takéto zlé predaje nezažilo od roku 2012, kedy bol predstavený iPhone 5.

Nie je to však dôvod na obavy, všetci zatiaľ čakajú na iPhone X, ktorého by sme sa mohli oficiálne dočkať aj u nás už 3.novembra 2017. Nové predané modely iPhonu totiž bezproblémovo mohli urobiť niekoľko percent, pretože sú aktivované vždy s najnovším iOS systémom. To v konečnom dôsledku znamená, že podiel na trhu iOS 11 porastie avšak budeme si na tento výrazný rast ešte zopár týždňov počkať. Je tu niekto taký, kto čaká na túto revolučnú novinku?

ios - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.