iPhone X podľa posledných informácií prináša ešte o čosi väčšiu baterku ako má v súčasnosti najväčší model iPhone 8 Plus. 5,5″ novinka disponuje akumulátorom s kapacitou 2691 mAh, zatiaľ čo model s 5,8″ OLED s 2716 mAh. Hoci má väčší displej, mal by byť energeticky úspornejší, prečo má teda iPhone X o zlomok horšiu výdrž? Dôvod asi neprekvapí, no možno ťa to nenapadlo!

Displej to nie je

Ak si si myslel, že 5,8″ displej, ktorý je trošíčku väčší ako 5,5″ displej v iPhone 8 Plus je hlavným dôvodom, prečo si iPhone X vypýta viacej šťavy, si na omyle. Samozrejme, bude jeden z najväčších odoberateľov energie, ale nebude to dôvod, pre ktorý telefón vydrží kratšie. Funguje na technológií OLED. Tu platí, že čierny pixel=vypnutý pixel a to dokáže čo to ušetriť. Kde je teda najväčší problém, v ktorom sa bude strácať baterka?

- Reklama -

Face ID

Možno ťa to napadlo samého, možno nie, je to vlastne jedno. Dôležité je, že si na správnej adrese. Samozrejme tieto správy sú stále len tak trošku „špekulácie“, lebo iPhone X nemal nikto možnosť poriadne vyskúšať. Ak sa ale nad tým zamyslíme, dáva to zmysel. Doteraz sme odomykali telefón cez otlačok prsta a ten teda moc elektriky nezobral. Akonáhle ho ale budeme odomykať pomocou tváre, teda fotoaparátu, spotreba baterky sa môže výrazne zvýšiť. Sám vieš, ako rýchlo sa iPhone pri fotení vybije.

Toto je vlastne také isté až na to, že tu sú ešte iné senzory a samozrejme výpočty, ktoré si taktiež ukroja nejaké to %. Nepôjde o nič dramatické, len o mierne rýchlejšie vybíjanie. Avšak paradoxne, napriek väčšej kapacite Li-ion akumulátora.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone x and ipHon 8 Plus

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.