iPhone X je predstavený a oficiálne sa ho dočkáme až za vyše mesiac. To je dosť dlhá doba na to aby sme sa naň perfektne pripravili a povedali si všetky informácie a zaujímavosti, ktoré s ním prichádzajú. Jedna otázka je kladená práve na predný displej, ktorého rámček nebol na žiadnej fotke biely. Dôvodom je fakt, že ako biely sa ani nevyrába a vyrábať sa nebude. Prečo je to ale tak? Prečítaj si viac!

Dizajn a farby

V prvom rade sa pozrime na dizajn iPhonu X. Ten možno nie je úplne revolučný (keď si odmyslíme ten parádny displej) avšak je pomerne nový a nachádzame na ňom stále menej prvkov, ktoré sa týkali aj predošlej generácie iPhonu. Nie je to síce 100% ale vyzerá dobre a to nám stačí. Apple sa navyše rozhodlo, že ho bude vyrábať len v dvoch farebných prevedeniach. Nevedno prečo, asi to tak vyzerá luxusnejšie. Každopádne iPhone X zakúpiš len v bielej a čiernej zatiaľ čo skôr predávaný model 8 a 8 Plus sa ponúka aj v zlatom prevedení.

- Reklama -

Ináč je to ale klasické. Prevedenie telefónu je samozrejme špičkové a každý dielec pasuje „ako riť na šerbeľ“. Neočakávaj tu teda nejaké nepresnosti a podobne, ktoré by vlastne ani neboli reálne, pretože by do telefónu mohla natiecť voda. Spracovanie je naozaj prvotriedne a materiály použité na vzhľad absolútne prvotriedne. Prečo je teda predná časť telefónu vždy len čierna.

X - svetapple.sk

Face ID

Na biely predok zabudni, aj pri bielej verzií. Dôvod je jednoduchý a tým je nová technológia Face ID. Určte si si všimol, že neobsahuje len kameru a dva svetelné senzory ale omnoho viac. Presne tieto veci by na bielej prednej strane svietili čiernou farbou a nevyzeralo by to príliš atraktívne. Navyše displej na celej prednej strane bude vyzerať lepšie, keď bude zapustený v čiernej. Mnohí dizajnéri tvrdia, že biela by tu skrátka vyzerala príliš lacno.

Čierna nie len, že lepšie zakryje Face ID ale displej v nej skrátka lepšie vyzerá. Popravde nám ale vôbec nevadí, že je to takto. Telefón vyzerá fantasticky v bielom aj čiernom prevedení za čo samozrejme Applu tlieskame.

iPhone X - svetappple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.