Odpoveď na vyššie položenú otázku sme do dnešného dňa nepoznali. Moderátor Brian Tong si ale zavolal so Scottom Broderickom, ktorý má na starosti celosvetový marketing pre iPad a Vincentom Guom z tímu inžinierov pre displeje. Na základe rozhovoru zistil, prečo sa Apple rozhodlo odlíšiť oba produkty.

Aj keď by sme mohli očakávať, že cieľom bolo vytvoriť v očiach zákazníka záujem o väčšie a drahšie prevedenie v spojitosti so šetrením nákladov, odpoveď je celkom iná.

- Reklama -

Ľudia si ctia rozmery 11″ iPadu Pro

Podľa výpovedí zamestnancov sa celé tajomstvo skrýva v kompaktnosti oboch zariadení. Zatiaľ čo menší 11″ iPad Pro si vyberajú zákazníci predovšetkým preto, lebo je spratný, ľahký a výkonný, väčší iPad Pro 12,9″ cieli na tých, ktorí vedia naplno využiť jeho kvalitnú obrazovku.

Týmto ľudom vraj pri daných rozmeroch už neprekáža, či zariadenie váži o 40 gramov viac alebo je hrubšie o cca 0,5 mm. Vzhľadom na celkové rozmery ide o zanedbateľné hodnoty, ktoré by boli pri 11″ iPade Pro celkom citeľné.

Technológia mini-LED si tu teda nenašla svoje miesto, pretože je po technickej stránke zložitá. Samozrejme, že to ale neznamená, že Apple nemôže v budúcnosti ponúknuť Liquid Retina XDR displej aj pre menší iPad Pro 11″. Všetko je to na reakciách a preferenciách používateľov. Brali by ste túto technológiu alebo vám príde zbytočná?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.