Vo svete sa momentálne šíri ochorenie koronavírusu označeného ako COVID-19. Presné dáta si môžete pozrieť na tejto mape. Apple má kvôli pandémii, ktorá vypukla v Číne nemalé problémy. Hoci je september ešte relatívne ďaleko, vyzerá to tak, že sa počas neho nepodarí predstaviť iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Tu je dôvod.

Prečo príde iPhone 12 na trh neskôr, ako v septembri?

To, že Apple bude mať počas následujúcich mesiacov nemalé problémy je asi jasné. Niektoré produkty budú meškať, no napokon sa predsa len dostanú na trh. Ako sa ale ukazuje, analytici to nevidia ružovo ani v oveľa dlhšom časovom horizonte. Apple pravdepodobne nepredstaví iPhone 12 a iPhone 12 Pro v čase, kedy sme na to všetci zvyknutí. Ak sa pýtate, čo je v tomto prípade dôvodom, tak ide o zákaz cestovania do Ázie, ktorý platí pre zamestnancov jablkovej spoločnosti (samozrejme hlavným dôvodom je COVID-19).

Na základe tohto opatrenia sa skomplikuje a spomalí, celý výrobný a kontrolný proces. V niektorých prípadoch „FaceTime“ hovory jednoducho nestačia a auditori jablkovej spoločnosti musia skontrolovať, či všetko beží podľa plánov osobne.

Overovacie testy, ktoré poznáme aj pod skratkou (EVT), teda momentálne čakajú a pokiaľ neprebehnú podľa plánov, iPhone 12 sa neposunie do ďalšieho štádia príprav na produkciu. Pôvodne mali byť všetky testy ukončené už na konci marca. Výroba nových modelov mala začať v priebehu júna.

iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.
Prečo príde iPhone 12 na trh neskôr – svetapple.sk

Takto sa ale bude musieť na všetko čakať pravdepodobne 1-2 mesiace, čo budeme presne pociťovať aj na predstavení budúcich vlajkových lodí. iPhone 12 a iPhone 12 Pro očakávame až v priebehu októbra alebo dokonca v novembri. Nie je to síce príliš tradičné, ale momentálna situácia si to vyžaduje. Uvidíme, ako to napokon dopadne.

Koronavírus sa síce v Číne začína pomaly ukľudňovať, avšak postupne prechádza do Európy, Iránu a Južnej Kórei. V Taliansku je hlásených momentálne vyše 9000 nakazených, pričom celosvetovo sa toto číslo pohybuje na úrovni 113 000 ľudí.

iPhone 11 utopila v jazere. Po 2 mesiacoch sa k nej dostal funkčný naspäť.
Prečo príde iPhone 12 na trh neskôr, ako v septembri, aj keď má Apple ešte dosť času?
Prečítajte si tiež  Apple pripravuje na zajtra "veľké oznámenie". Prezradil to Tim Cook
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.