Apple pomerne často aktualizuje svoj mobilný operačný systém iOS, ktorý sa neustále vyvíja a tak doň pridáva nové funkcie. Časté vylepšenia a opravy ukazujú nielen to, že sa o nás Apple stará, ale aj to, že sa snaží aby bol systém čo najrýchlejší a najstabilnejší. Hoci sme si mysleli, že iOS 9.2.1 je veľmi stabilný operačný systém, mýlili sme sa. To sme ale zistili až po tom, ako sme aktualizovali na iOS 9.3. Prečo je táto aktualizácia ozaj dobrá a oplatí sa ju aplikovať? Tu je hlavný dôvod.

Prečo sa mi oplatilo aktualizovať na iOS 9.3?

Mohol by som tu asi začať rozpisovať o fantastickej funkcií Night Switch a podobne, ktoré šetria tvoj zrak pred nepriazňou tmavých prostredí a silného modrého svetla displeja. O to tu ale vôbec nejde. Night Shift je v podstate len taký bonus k tomu najlepšiemu, čo iOS 9.3 prináša. Tým najlepším je stabilita a rýchlosť, tieto dve veci sa zmenili citeľne, normálne mám pocit, že mám nový iPhone.

- Reklama -

A to nepreháňam, každým rokom po zakúpení nového modelu si okamžite všímam, aký je obrovský rozdiel medzi novým a starým modelom. Niektoré veci ako napríklad prechody, spúšťanie a podobne nie sú úplne stabilné aj keď si na ne človek okamžite zvykne a nevšíma si to. Akonáhle ale uvidí zariadenie, na ktorom funguje všetko ako má všimne si to okamžite.

Night Shift - svetapple.sk

Popravde, nikdy som si medzi jednotlivými aktualizáciami iOS nevšimol, že by bola jedna verzia nejakým výraznejším spôsobom stabilnejšia ako tá druhá. Prišli mi pomerne rovnaké, aj keď niekedy som zmenu pocítil. Akonáhle som ale aktualizoval na iOS 9.3, okamžite som videl, že v rýchlosti je zásadný rozdiel. Možno je to predsalen individuálna náhoda, nie každému sa musel tak zásadne zrýchliť systém.

V mojom prípade dokonca ani nemal prečo sekať, veď mám najnovší iPhone 6S Plus 64GB. Ten nie je starý, a tak nemá právo sekať. Avšak sekal. Po aktualizácií boli takmer okamžite všetky funkcie rýchlejšie a plynulejšie. Mám pocit, že všetko funguje akosi lepšie a svižnejšie a to sú hlavné dôvody, prečo sa ho určite oplatí inštalovať.

Vôbec nejde o novú funkciu Night Shift, hoci aj tá sa zíde, ale ako prioritu pri inštalácií by som ju ja osobne určite nespomínal. Prioritou je práve spomínaná rýchlosť a svižnosť. Len tak mimochodom, tento názor môže byť mierne skreslený, predsa len mám najnovší iPhone.

Ak máš nejaký starší model a nové poznatky s aktualizáciou iOS 9.3, napíš nám svoj názor na ňu, buď priamo pod článok do komentára alebo na Facebook pod príspevok, za každý názor budeme radi!

iOS 9.3 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.